Przejdź do treści

Schüco Alu Inside – nowy system pod nową nazwą

1 Schüco Alu Inside, Schüco AutomotiveFinish

schucoInnowacyjny system okienny bazujący na aluminiowych usztywnieniach – Schüco ThermoPlus – będzie teraz dostępny pod nową nazwą Schüco Alu Inside, która pełniej oddaje nowatorski charakter rozwiązania. Płaskie aluminiowe usztywnienia trwale połączone z wysokoudarowym PVC, przyczyniają się do wyeliminowania mostków termicznych i obniżenia współczynnika przenikania ciepła do poziomu Uf = 0,79 W/m2K.

Schüco ThermoPlus to rozwiązanie, które wzbudziło żywe zainteresowanie zarówno wśród producentów stolarki okiennej, jak i klientów. Siedmiokomorowy profil wniósł nową jakość w dziedzinie energooszczędnych systemów okiennych, dzięki zastosowaniu unikalnej na skalę rynku technologii łączenia PVC-U z aluminiowymi usztywnieniami. Pozwoliło to na uzyskanie ochrony cieplnej w standardzie domów pasywnych. Parametry termoizolacyjne stolarki wykonywanej w tym systemie potwierdził Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Nowa nazwa – Alu Inside – pozwoli teraz łatwiej odróżnić okna produkowane w opatentowanej technologii z aluminiowymi usztywnieniami od tych z klasycznymi, stalowymi wzmocnieniami.

Opatentowane rozwiązanie z aluminiowym wnętrzem

W oknach z serii Schüco Alu Inside aluminiowe usztywnienia zostały połączone z PVC-U metodą koekstruzji, co umożliwia wyeliminowanie liniowych mostków termicznych. Refleksyjne powierzchnie ciągłych, płaskich usztywnień, umieszczonych w ramie skrzydła i ościeżnicy okna, dodatkowo odbijają fale podczerwone, pozwalając tym samym na skuteczniejsze ograniczenie ucieczki ciepła z wnętrza budynku. Wraz z równolegle rozmieszczonymi komorami powietrznymi zapewniają doskonały przebieg izoterm, co oznacza, że nawet podczas surowej zimy temperatura na wewnętrznej powierzchni okna nie spada odczuwalnie poniżej temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowym zabiegiem, znacznie poprawiającym współczynnik przenikania ciepła okna, jest elastyczny podział komory podszybowej na dwie strefy izolacji cieplnej oraz opcjonalne umieszczenie dodatkowych izolatorów w kilku komorach powietrznych wewnątrz profili. Szyba jest osadzana głęboko w profilu, dzięki czemu nie dochodzi do jej wychładzania i skraplania wody po wewnętrznej stronie okna. Trzy poziomy odpowiednio wyprofilowanych uszczelek sprawiają, że okna Schüco Alu Inside gwarantują doskonałą ochronę przed przenikaniem wody i zimnego powietrza, także przy silnym wietrze.

Okna nowej generacji

Okna produkowane w systemie Schüco Alu Inside posiadają niewielką widoczną szerokość ram okiennych – 120 mm. Oznacza to smuklejszy wygląd okna i zwiększenie udziału powierzchni szyby, która może przyczynić się do generowania darmowej energii do ogrzewania pomieszczeń. Optymalna głębokość zabudowy profilu 82 mm pozwala na stosowanie specjalnych, dwukomorowych pakietów szybowych wypełnionych gazem szlachetnym o grubości nawet do 52 mm. Trwale wbudowane, aluminiowe usztywnienia zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący doskonałą statykę okien, również tych w dużych wymiarach. Ponadczasowe profile o klasycznej geometrii pozwalają na montowanie dowolnego rodzaju rolet, które będą zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń w sezonie letnim i zapewnią doskonałą ochronę przed zaglądaniem. Nowoczesny wygląd stolarki można dodatkowo podkreślić stosując metaliczną kolorystykę z szerokiej gamy niezwykle trwałych folii Schüco AutomotiveFinish, zewnętrzne nakładki aluminiowe lub okleiny o różnych wybarwieniach i w odcieniach drewna. Dzięki doskonałej stabilności konstrukcji, idealnym parametrom i mocno przykręconym do ramy okuciom okna Schüco Alu Inside pozwalają czuć się bezpiecznie i komfortowo.