Przejdź do treści

Nowa linia nawigacji samochodowych Garmin nüvi dostępna w Polsce

1 Garmin, Garmin Express, Garmin Real Directions, nüvi 3597 LMT

garminGarmin, światowy lider rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, informuje, że nowa linia nawigacji samochodowych z serii nüvi, która miała premierę na tegorocznych targach CES, jest już dostępna w Polsce.

W skład najnowszej linii Garmin nüvi wchodzą trzy serie produktów, przeznaczonych zarówno dla użytkowników, którzy cenią sobie wygląd i funkcjonalność, jak i tych dbających o oszczędności w domowym budżecie.

Seria Essential – nawigacja w najprostszej postaci

Prosta i ekonomiczna seria Essential jest dobrym punktem wyjścia dla każdej podróży. Urządzenia z tej serii zostały wyposażone w jasny wyświetlacz o przekątnej 4,3” lub 5,0”, mapy Europy, dane o pozycjach fotoradarów oraz wiele innych funkcji, przydatnych na trasie. Nawigacja z serii Essential zapewnia dokładne i szczegółowe wskazówki z wymawianymi nazwami ulic, asystentem pasa ruchu i widokiem skomplikowanych skrzyżowań, ułatwiając kierowcy pewną i komfortową jazdę.

Seria Advanced – więcej niż nawigacja

Seria Advanced oferuje zaawansowane funkcje nawigacji oraz cenne narzędzia umożliwiające bezpieczniejsze, szybsze i bezstresowe podróżowanie. Urządzenia z tej serii wyposażone zostały w ekran o przekątnej od 4,3” do 7” oraz udoskonalony system wskazówek dojazdu. Dzięki innowacyjnej funkcji Garmin Real Directions™ nawigacja prowadzi kierowcę nie tylko wymieniając nazwy ulic, ale, tak jak robiłby to przyjaciel, informuje go o mijanych charakterystycznych punktach, budynkach, znakach stopu czy sygnalizacji świetlnej. Tego typu wskazówki mogą brzmieć na przykład „skręć w prawo na najbliższych światłach” lub „skręć w lewo za Starbucks’em”.

Seria Premium – funkcjonalność, elegancja i wiecznie aktualne mapy

Flagowy model z serii – nüvi 3597 LMT, to urządzenie wyposażone w pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 pikseli, z możliwością obsługi w położeniu pionowym i poziomym. Wzornictwo nüvi 3597 LMT zostało wyróżnione prestiżową nagrodą Red Dot Award 2013. Poza atrakcyjnym wyglądem, urządzenie posiada pakiet najnowszych map Europy i bogatą bazę punktów POI z możliwością dodawania własnych. Mapy w nüvi 3597 LMT są zawsze aktualne – wraz z zakupem urządzenia użytkownik otrzymuje możliwość pobrania najnowszych aktualizacji danych mapowych udostępnianych przez producenta bez uiszczania dodatkowych opłat.

Garmin nüvi 3579 LMT i wybrane modele z serii Premium są kompatybilne z Garmin Smartphone Link – aplikacją na systemy operacyjne Android lub iOS, dostarczającą usługi online dla PND. Aplikacja pozwala, między innymi, na pobieranie na PND (wykorzystując transfer danych w smartfonie) bieżących informacji o fotoradarach, czy prognozie pogody.

Urządzenia z serii Premium zostały wyposażone w zasilany uchwyt magnetyczny, który wykorzystując magnesy o dużej mocy pozwala na wygodne i bezpieczne zamocowanie oraz demontaż urządzenia. Uchwyt ułatwia również zasilanie urządzenia nüvi podczas jazdy oraz lepszy dostęp do źródła dźwięku.

Ułatwienia dla kierowcy

Nowy aktywny asystent pasa ruchu wyświetla dokładne zdjęcia skrzyżowań i informuje głosowo o zbliżających się manewrach, pomagając w wyborze odpowiedniego pasa ruchu przed planowanym skrętem lub zjazdem. Wykorzystując większe ekrany urządzeń nüvi, aktywny asystent pasa ruchu wyświetla animowaną grafikę obok widoku mapy i wskazuje właściwy pas do skrętu.

Garmin udoskonalił również system komunikatów drogowych, informując o nich głosowo. Użytkownicy mogą również za pomocą głosu wybrać dalszą trasę, omijając korek lub wypadek drogowy (dotyczy modeli nüvi z funkcją sterowania głosowego). Nowy interfejs systemu komunikatów drogowych Garmin wyraźnie przedstawia najważniejsze informacje o ruchu – obok widoku mapy widzimy przewidywane opóźnienia oraz animowaną grafikę, która odzwierciedla bieżącą sytuację na trasie.

Dzięki odświeżeniu interfejsu, użytkownik zyskuje wygodny dostęp do informacji z poziomu wyświetlacza urządzenia nawigacyjnego. Oprócz bieżącego widoku mapy, w drugiej części ekranu wyświetlane są dodatkowe informacje, takie jak punkty POI na trasie oraz komunikaty drogowe. Nowa funkcja Up Ahead zapewnia łatwy dostęp do punktów POI w okolicy. Kierowca, oprócz mapy widzi na ekranie bieżącą informację o usługach, restauracjach, stacjach benzynowych, szpitalach, sklepach i innych interesujących miejscach w okolicy.

Garmin Express to nowy i łatwy sposób na dokonywanie bieżących aktualizacji nüvi. Użytkownicy mogą w prosty sposób pobrać darmowy program, aby bezterminowo otrzymywać bezpłatne aktualizacje oprogramowania. Garmin Express pozwala również łatwo aktualizować mapy, tworzyć kopie zapasowe, przenosić dane i pobierać treści, takie jak bezpłatne ikony pojazdów, głosy oraz tablice rozdzielcze.

W ofercie pojawił się również nowy uchwyt do nawigacji – Air Vent Mount, montowany na kratce nawiewu w samochodzie. Umożliwia proste i bezpieczne zamocowanie nawigacji w zasięgu ręki kierowcy. Kompatybilny ze wszystkimi modelami nüvi (poza 7-calowymi) Air Vent Mount jest świetną alternatywą dla uchwytu z przyssawką czy montażu na desce rozdzielczej.

Nowa linia nüvi jest już dostępna w Polsce.

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń: od 149$ do 349$.