Przejdź do treści

Medycyna i sztuka w Centrum Handlowym Platan

1 Aneta Górska, CH Platan, RobinHeart Junior, Technika dla życia, Wystawa od serca. Lekarze po godzinach, Zbigniew Nawrat

platanSztuka lekarska to nie tylko precyzja chirurgii, doświadczenie czy ratowanie życia. To również pasja tworzenia i inspiracja, o czym klienci Centrum Handlowego Platan w Zabrzu przekonają się już 18 maja w godzinach 12.00-18.00 podczas wystawy „Technika dla życia”. W tym czasie warto również zapoznać się z ekspozycją prac lekarzy i pracowników medycznych – pasjonatów fotografii – będącą częścią projektu „Wystawa od serca. Lekarze po godzinach”, która dostępna będzie w zabrzańskiej galerii do 24 maja.

W najbliższy weekend Centrum Handlowe Platan przybliży swoim klientom osiągnięcia w dziedzinie medycyny podczas wystawy „Technika dla życia”. W sobotę 18 maja w godzinach od 12:00 do 18:00 zaprezentowane zostaną sprzęty medyczne, ratujące niejedno ludzkie życie. W zabrzańskiej galerii będzie można na własne oczy przekonać się, jak działa sztuczne serce czy robot chirurgiczny RobinHeart Junior.

Uzupełnieniem pokazu sprzętów medycznych jest „Wystawa od serca. Lekarze po godzinach” prezentująca zdjęcia lekarzy i pracowników medycznych, którzy pasjonują się fotografią w swoim wolnym czasie. W dniach 10-24 maja w Centrum Handlowym Platan wyeksponowanych jest 20 plansz zawierających po 3 prace i przedstawiających przyrodę, preparaty mikrobiologiczne czy ciekawe miejsca zwiedzane przez fotografujących. Wystawa w Platanie jest częścią festiwalu „Konfrontacje Medycyna i Sztuka MA 2013” – cyklu spotkań miłośników medycyny i sztuki, w ramach którego organizowane są przeróżne występy, pokazy twórców, konferencje i wystawy. Pomysłodawcą i inicjatorem festiwalu jest dr hab. Zbigniew Nawrat, który swoją pasją do medycyny oraz sztuki zaraził już setki osób. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, Miasto Zabrze oraz Teatr Nowy w Zabrzu.

„Lekarze – ratują codziennie życie nie nazywając siebie przy tym bohaterami. Jak żyją na co dzień i jakie mają pasje? Odpowiedź na te pytania już podczas wystawy prezentującej fotografie autorstwa lekarzy i pracowników medycznych, która trwa w Centrum Handlowym Platan do 24 maja. Zapraszamy również na pokaz sprzętu medycznego, w tym na prezentację działania sztucznego serca, która odbędzie się w naszym centrum już w najbliższą sobotę. Tylko w Platanie udowodnimy, że medycyna to sztuka nie tylko lekarska” – mówi Aneta Górska, dyrektor centrum handlowego Platan.

Wstęp na wystawy jest bezpłatny. „Wystawę od serca. Lekarze po godzinach” można oglądać do 24 maja włącznie w godzinach otwarcia Centrum Handlowego Platan.