Przejdź do treści

Pasje Bez Barier w GH Madison

1 galeria Madison, Madison, Madison Gdańsk, Monika Trzcińska, Pasje Bez Barier

Dzień 5 maja to Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z inspiracji tym hasłem pojawiła się idea zorganizowania wydarzenia, które pokazywałoby, że pasje nie znają żadnych ograniczeń. Oddawanie się jakiejś pasji czyni  życie ciekawszym i radośniejszym. Jednak będą to marzenia i pasje jeszcze bardziej niezwykłe i niecodzienne niż zazwyczaj – będą to marzenia i pasje osób niepełnosprawnych. 

pasje_plakatySpotkania „Pasje bez Barier”, na które zapraszamy do Galerii Handlowej Madison w Gdańsku w dn. 18 maja od godz.14.00, wypełnione będzie atrakcjami:

spotkaniami z ludźmi tysiąca pasji – sportowych, artystycznych i muzycznych, min. Kapitanem Januszem Zbierajewskim, Magdaleną i Romanem Roczeń, Armandem Perykietko, Arturem Labuddą i wieloma innymi,

przejażdżkami rowerowymi w tandemie z podróżnikiem Krzysztofem Nowackim,

prezentacją umiejętności psów serwisowych wspierających osoby niepełnosprawne,

– szantami i poezją śpiewaną w wykonaniu Jacka Jakubowskiego.

 

O godz. 16.30 gościem specjalnym imprezy będzie Mateusz Kusznierewicz – mistrz i złoty medalista olimpijski, reprezentant Polski i wielki pasjonat żeglarstwa. Spotkaniom i prezentacjom gości towarzyszyć będą pokazy mody z udziałem osób niepełnosprawnych w roli modeli.

Celem akcji jest nie tylko zaprezentowanie niezwykłych pasji niezwykłych osób,  ale przede wszystkim poszerzanie świadomości społeczeństwa oraz instytucji odpowiedzialnych za kształtowanie innowacyjnych postaw osób niepełnosprawnych oraz wspieranie ich potrzeb, w szczególności poprzez:

– zapoznawanie z oczekiwaniami osób niepełnosprawnych w celu właściwego rozpoznawania ich potrzeb społecznych i edukacyjnych,

– przybliżanie problematyki dotyczącej tworzenia wizerunku osób niepełnosprawnych,

– promocję możliwości społecznych osób niepełnosprawnych,

– poszerzanie wiedzy o dostępnych dla osób niepełnosprawnych formach rozwoju ich życiowych pasji,

– ukazywanie aktywnych rodzinnych, społecznych i zawodowych ról, jakie pełnią lub mogą pełnić osoby niepełnosprawne,

– kształcenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania wiedzy przez osoby niepełnosprawne w celu rozwoju życiowych pasji oraz propagowanie ich uzdolnień.