Przejdź do treści

Rozszerzona oferta kamer IP firmy D-Link usprawnia zabezpieczenia w przedsiębiorstwach

1 D-Link, D-ViewCam, DCS-6210, Marcin Mikulski

d-linkFirma D-Link rozszerzyła swój pakiet rozwiązań do nadzoru IP o dwie nowe kamery HD. Dzięki temu, przedsiębiorstwa poszukujące mechanizmów do zabezpieczania swoich siedzib (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz) mają dostęp do szerszej gamy opcji, a zarządzanie zabezpieczeniami jest teraz prostsze.

Przeznaczona do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, minikamera Full HD (DCS-6210) to niewielkie urządzenie wyposażone w obudowę odporną na wandalizm. W kamerze zastosowano mechanizm trójosiowy, pozwalający ustawić soczewkę tak, aby obejmowała szerokie pole widzenia. Natomiast system kompensacji światła umożliwia pracę w trudnych warunkach świetlnych, na przykład w korytarzach lub obszarach charakteryzujących się zmiennym oświetleniem. Kolejnymi atutami są obudowa kamery odporna na zmienne warunki pogodowe oraz rozdzielczość, w jakiej rejestrowany jest obraz – Full HD (1080P). DCS-6210  to idealne rozwiązanie do stosowania w miasteczkach uniwersyteckich, magazynach, centrach dystrybucji oraz kompleksach biurowych.

Dodatkowym elementem pakietu rozwiązań do nadzoru IP firmy D-Link jest podstawowa kamera HD PoE z obsługą sieci przewodowej (DCS-3010). Dzięki niej, nawet niewielkie firmy lub osoby prywatne mogą stworzyć rozwiązanie do nadzoru IP. To niewielkich rozmiarów urządzenie charakteryzuje się rozdzielczością HD (720P) – oferuje jakość obrazu wystarczającą do większości zastosowań biznesowych.

„Obserwujemy dynamiczny rozwój rynku nadzoru IP. Dzięki niemu zarządzanie bezpieczeństwem jest znacznie łatwiejsze i bardziej elastyczne. – mówi Marcin Mikulski, Country Manager D-Link Polska. – Poszerzając nasze portfolio przystępnych cenowo urządzeń do nadzoru IP, oferujemy wszystkim przedsiębiorstwom możliwość zainstalowania kamer, które zwiększą poziom zabezpieczeń w każdej firmie.

Funkcja PoE (Power over Ethernet — zasilanie przez sieć Ethernet) powoduje, że instalacja urządzeń w różnych lokalizacjach jest prostsza, bowiem nie ma konieczności doprowadzania osobnego zasilania. Kamery mają wbudowane mechanizmy korzystania z funkcji wykrywania ruchu, mogą też działać w określonych godzinach. Istnieje również możliwość maskowania obszarów, które nie powinny znaleźć się na obrazie, jak też zabezpieczenia dostępu do wybranych kanałów informacyjnych. Nowe kamery wyposażono w dwukierunkowy system audio, co umożliwia skorzystanie z nich do komunikacji z gośćmi lub pracownikami, a także do ostrzegania potencjalnych intruzów. W celu zwiększenia szybkości reakcji istnieje też możliwość skonfigurowania rozsyłanych e-mailem powiadomień o podejrzanych zdarzeniach.

Te funkcje, w połączeniu z możliwością zdalnego logowania się do kamery z  poziomu dowolnej sieci w celu wyświetlania obrazu oraz zarządzania kanałami informacyjnymi i harmonogramami działań, gwarantują przedsiębiorstwom stosowną elastyczność i odpowiedni poziom zabezpieczeń.

Nowe kamery stanowią skalowalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw poszukujących przyszłościowych inwestycji. Dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu do zarządzania D-Link D-ViewCam™, umożliwiającemu zarządzanie maksymalnie 32 kamerami, przedsiębiorstwa mogą z łatwością stworzyć profesjonalne rozwiązanie do nadzoru.

Pakiet rozwiązań do nadzoru firmy D-Link obejmuje kamery i sieciowe rejestratory wideo, a także oprogramowanie do zarządzania wideo służące do koordynowania strumieni uzyskiwanych z różnych urządzeń.