Przejdź do treści

Japońska kultura w Centrum Handlowym Osowa

1 Agnieszka Wojtaszczyk, Centrum Handlowe Osowa, Godziny dla Rodziny, Japoński orient

ch osowaZastanawiacie, się co wyróżnia japońską kulturę od innych? Przede wszystkim harmonia, spokój i wierność tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. O tym wszystkim mogli przekonać się mieszkańcy Trójmiasta i okolic, którzy 11 maja 2013 roku odwiedzili gdańskie Centrum Handlowe Osowa i wzięli udział w evencie „Japoński orient” organizowanym w ramach akcji „Godziny dla Rodziny”.

W minioną sobotę 11 maja, specjalnie dla swoich Klientów, Centrum Handlowe Osowa zorganizowało wydarzenie poświęcone Japonii – jej kulturze i tradycji. „Japoński Orient” był kolejnym przystankiem w podróży dookoła świata organizowanej przez gdańską galerię w ramach akcji „Godziny dla Rodziny”. Podobnie jak w przypadku poprzednich spotkań, sobotnie wydarzenie również cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Spokojna nastrojowa muzyka i harmonijny wystrój galerii oraz ciekawe atrakcje pozwoliły przybliżyć mieszkańcom Trójmiasta ten egzotyczny dla Polaków kraj. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywały się różnego rodzaju warsztaty. Miłośnicy folkloru i produktów typu „hand made” mogli skorzystać z zajęć poświęconych japońskiej kaligrafii, origami oraz zdobieniu lampionów i wachlarzy.

Fanów sztuk walki przyciągnął pokaz kendo, czyli walki wywodzącej się z szermierki japońskich samurajów. Perfekcja i harmonia ruchu oraz niezwykła precyzja zafascynowały każdego młodego wojownika, który przyglądał się temu niezwykłemu pokazowi.

Nie zabrakło też elementów współczesnej Japonii, którą zaprezentowali goście specjalni – miłośniczki orientu. Na evencie pojawiły się kolekcjonerki „ball-jointed-dolls”, czyli lalek stworzonych ze specjalnej żywicy wysokiej jakości, przypominającej w dotyku porcelanę oraz sukni inspirowanych stylem Lolita – charakterystycznym dla współczesnej młodzieży japońskiej. Pokaz lalek i strojów przypadł do gustu przede wszystkim Paniom, które mogły znaleźć inspirację w modowych stylizacjach japońskich.

„Minione wydarzenie związanie z Japonią spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony klientów. Liczne warsztaty oraz pokazy kultury japońskiej przypadły do gustu każdemu, kto lubi oryginalność i nieszablonowość. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać naszym klientom tak odległy kraj podczas robienia sobotnich zakupów w galerii Osowa” – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Kolejne wydarzenie w ramach akcji „Godziny dla rodziny” już 8 czerwca. Tym razem Centrum Handlowe Osowa przemieni się w karaibską wyspę. W programie przewidziano m.in. warsztaty tradycyjnych tańców, naukę gry na bębnach i congach oraz wspólne zaplatanie wielkiego hamaku.