Przejdź do treści

Sezon grillowy w redcoon.pl

1

Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólnie spędzony czas przy grillowaniu. Świeże powietrze, piękne widoki i doborowe towarzystwo każdego potrafi wprawić w doskonały nastrój. Przygotowując potrawy z grilla można się świetnie bawić odkrywając nowe smaki, modyfikując stare przepisy przy jednoczesnej świadomości o obniżonej kaloryczności podawanego jedzenia.

Zaczynając swoją przygodę z grillowaniem warto zadbać o to, by dobrać taki sprzęt, który najlepiej będzie spełniał nasze wymagania. Nie jesteśmy dziś już zdani jedynie na pieczenie kiełbasek przy ognisku (choć ma to swój niezaprzeczalny urok). Istnieje wiele typów urządzeń do grillowania, lecz nie każdy entuzjasta  takiego sposobu przyrządzania jedzenia jest tego świadomy. W sklepie redcoon.pl dostępnych jest ponad 8000 produktów do grillowania- zarówno samych grilli jak i akcesoriów.

http://www.redcoon.pl/c07090000-Grille

Najbardziej popularne są grille węglowe, następnie elektryczne oraz gazowe. Dość powszechnie używanym zamiennikiem klasycznego grilla jest opiekacz, który doskonale sprawdza się przy przygotowywaniu chrupiących tostów jak i opiekaniu plastrów mięsa w zaciszu własnego domu.

Grill gazowy pozwala na przygotowywanie smacznego jedzenia bez ryzyka ubrudzenia się węglem. Sporą zaleta takiego urządzenia jest szybkość osiągania pożądanej temperatury opiekania. Wystarczy podpalić gaz i po chwili można rozpocząć pieczenie. Smak przygotowywanego w ten sposób pożywienia nieco odbiega od klasycznie grillowanych dań, jednak są one smaczne. Takie urządzenie można stosować na każdym kempingu, bez konieczności przenoszenia go w specjalnie wydzielone miejsca, zabezpieczone przeciwpożarowo.

Grill elektryczny posiada podobne cechy jak gazowy, z tą różnicą, że w tym przypadku wymaga on zasilania elektrycznego. Przyrządzanie potraw na grillu elektrycznym jest równie proste i szybkie. Ten typ urządzeń dość często stosowanych jest także w domach. Z racji prostoty użytkowania i często niewielkich rozmiarów urządzenia, można pozwolić sobie na urządzenie małego pikniku nawet mieszkając w bloku.

COBB wnętrzeGrill węglowy jest najbardziej popularnym urządzeniem do opiekania potraw na świeżym powietrzu. Ludzie kochają ten specyficzny aromat dań przyrządzanych nad żarzącymi się węgielkami czy brykietem. We własnym ogrodzie można zbudować grill stacjonarny, jednak jak sama nazwa wskazuje- nie da się go przenieść w inne miejsce, dlatego to rozwiązanie nie jest aż tak popularne. Najchętniej kupowane są urządzenia przenośne, wyposażone w kółka lub na nóżkach, blaszane i żeliwne, małe i takie, na których przyrządzimy prawdziwą ucztę dla wielu gości. Co jednak, jeśli nie mamy możliwości rozstawienia (sporego jednak) sprzętu, a chcemy cieszyć się ulubionym smakiem? Takim rozwiązaniem jest grill turystyczny COBB PREMIER, absolutna nowość na rynku dostępna w sklepie redcoon.pl. Charakteryzuje się on kolistą konstrukcją ze stali nierdzewnej o niemal niezniszczalnej podstawie oraz kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu można go zabrać naprawdę wszędzie. Obudowa grilla nie nagrzewa się podczas opiekania, dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na poparzenia. Dodatkowo wokół misy, w której umieszcza się brykiet, znajduje się rynienka, którą można napełnić wodą i jednocześnie z grillowaniem mięsa, ugotować w niej ziemniaki bądź inne warzywa. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się możliwość kompleksowego przygotowania całego obiadu w jednym urządzeniu. Grill ten działa na zasadzie termoobiegu, dlatego wszystkie przyrządzane dania są soczyste i aromatyczne. Cobb Premier świetnie nadaje się na piknik w parku a nawet na pokład jachtu. Nie trzeba już schodzić na ląd, by cieszyć się wspaniałym smakiem i aromatem opiekanych nad gorącym węglem potraw. Z okazji rozpoczęcia sezonu grillowego, sklep redcoon.pl oferuje darmową dostawę grilla Cobb Premier dla klientów w całej Polsce.

Sezon grillowania uważamy za otwarty!