Przejdź do treści

SIP Trunk w ofercie Aiton Caldwell

1 Aiton Caldwell, Michał Krużycki, SIP Trunk, SIP Trunking

aiton caldwellW odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w zakresie innowacyjnych rozwiązań IP, wykorzystywanych w tradycyjnej infrastrukturze telekomunikacyjnej, Aiton Caldwell udostępnił usługę SIP Trunk pod nową marką SIP Trunking.

Aiton Caldwell zdecydował się wydzielić usługę SIP Trunk pod osobną marką, tworząc tym samym w pełni elastyczną ofertę dostosowaną do potrzeb firm posiadających własną infrastrukturę i korzystających z tradycyjnych sieci PSTN. Cennik połączeń oraz oferta w Aiton Caldwell są indywidualnie dopasowywane do potrzeb klienta. Z oferty SIP Trunk mogą korzystać firmy o zróżnicowanej wielkości niezależnie od branży, które generują duży ruch telefoniczny. Dzięki wdrożeniu usługi SIP Trunk mogą one znacznie obniżyć koszty telekomunikacyjne oraz wykonywać dowolną liczbę połączeń jednorazowych w ramach jednego łącza.

SIP Trunk stanowi kolejny krok ku ujednoliconej komunikacji, stanowiącej  kompletny, zintegrowany system telekomunikacyjny dla firm. Umożliwia on rezygnację z traktów PRA/PRI (dedykowanych do obsługi linii miejskich), przy jednoczesnym korzystaniu w całości z sieci IP, co niesie duże oszczędności, szacowane nawet na 40%.

„Obecnie wiele firm na rynku poszukuje rozwiązań opartych o sieć internetową. Z naszych doświadczeń wynika, że są to nie tylko duże firmy, ale coraz częściej firmy z sektora MSP, które chcą skorzystać z nowej technologii, wykorzystując swoje obecne urządzenia. Tu idealnym rozwiązaniem jest dla nich SIP Trunk. Dzięki stale rosnącej penetracji rynku szerokopasmowego internetu o dobrej przepustowości, już niemal w każdej firmie możliwa jest zmiana tradycyjnych rozwiązań w kierunku IP.” – wyjaśnia Michał Krużycki, Wiceprezes Zarządu Aiton Caldwell SA.

Aiton Caldwell SA posiada własną platformę telekomunikacyjną, dzięki której możliwe jest zapewnienie najwyższej jakości połączeń oraz jej stały, całodobowy monitoring. Oprócz tego, przewagę spółki stanowią bezpośrednie styki z największymi operatorami krajowymi (Netia, GTS, Exatel, Mediatel), jak i zagranicznymi (Deutsche Telekom, Tata Telekom).