Przejdź do treści

SanDisk we współpracy z NetApp wdraża rozwiązania dla firm

1 FlashSoft, NetApp, NetApp Data ONTAP, SanDisk, Tom Shea, VMware vSphere

sandiskOprogramowanie SanDisk zostało zatwierdzone przez NetApp jako zgodne z biznesowymi technologiami przechowywania i zarządzania danych NetApp® Data ONTAP®.

Dzięki FlashSoft™ napędy SSD zainstalowane w serwerach mogą działać jako pamięć cache do przechowywania danych, co znacznie zwiększa wydajność firmowej infrastruktury sieciowej. Wdrożenie takiego rozwiązania ogranicza zatory komunikacyjne pomiędzy serwerami i systemami przechowywania danych, zwiększając wydajność w obu obszarach i wprowadzając technologię virtual computing.

„Cieszymy się, że NetApp wybrał właśnie nas jako jednego z pierwszych partnerów, którego oprogramowanie zostało przetestowane i zatwierdzone do wykorzystania na platformie NetApp®” – powiedział Tom Shea, Wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. Oprogramowania w SanDisk. „Wspólne rozwiązania NetApp® i FlashSoft™ podnoszą wydajność bezpiecznych rozwiązań do przechowywania i zarządzania danych , które są oferowane klientom biznesowym.”

FlashSoft™ wdrożony razem z VMware vSphere® zwiększa wydajność rozwiązań do scentralizowanego przechowywania danych NetApp® poprzez wykorzystanie dysków SSD w charakterze pamięci podręcznej do przechowywania często odczytywanych danych. Dzięki szybkiemu dostępowi (liczonemu w mikrosekundach) oprogramowanie FlashSoft™ ogranicza opóźnienia związane z zapisem i odczytem, które mogą spowolnić działanie innych aplikacji. Dzięki temu klienci mogą szybko przetwarzać dane przy utrzymaniu stale wysokiej wydajności kluczowych aplikacji.

„Dołączenie oprogramowania SanDisk FlashSoft™ do katalogu zgodnego oprogramowania NetApp® pozwoli naszym klientom zwiększyć wydajność serwerów poprzez wdrożenie przetestowanych i kompatybilnych rozwiązań” – powiedział Tim Russell, Wiceprezes Lifecycle Ecosystem Group w NetApp. „Zarządzamy tym, co dla naszych klientów jest najważniejsze – ich danymi. Rozwiązania dostarczane przez naszych oficjalnych partnerów, umożliwiające zapis danych w pamięci cache na serwerach, pozwalają im podnieść wydajność poszczególnych maszyn , również wirtualnych.”

FlashSoft™ umożliwia klientom NetApp:

  • bezproblemowe uruchamianie aplikacji o kluczowym znaczeniu w środowiskach wirtualnych,
  • zwiększenie wydajność aplikacji minimum od trzech od pięciu razy,
  • podniesienie wydajności poszczególnych serwerów i maszyn wirtualnych,
  • ograniczenie obciążenia systemów przechowywania danych związanego z zapisem i odczytem, co umożliwia optymalizację wykorzystania serwerów i rozwiązań do przechowywania danych,
  • zwiększenie wydajności zapisu i odczytu bez niekorzystnego wpływu na istniejące systemy przechowywania i ochrony danych.

FlashSoft™ ogranicza opóźnienia w zapisie i odczycie, dzięki czemu główne systemy przechowywania danych działają szybciej i są bardziej wydajne. Dzięki temu część zadań można przenieść na zasoby, które do tej pory pozostawały niewykorzystane. Wraz z większym wykorzystaniem mocy obliczeniowej procesorów i pamięci serwerów wzrasta również ich wydajność i gęstość pamięci wirtualnej. Wzrasta również ogólna wydajność infrastruktury, co przekłada się na wyższy zwrot z inwestycji. Oprogramowanie FlashSoft™ dostępne jest na platformy Windows Server®, Linux i VMware vSphere.

Dzięki współpracy SanDisk i NetApp w zakresie rozwiązań do zarządzania danymi i ich ochrony, oprogramowanie FlashSoft™ można wdrażać bez zakłóceń funkcjonowania istniejącej infrastruktury do przechowywania danych i bez konieczność wprowadzania zmian do polityk jej dotyczących. Więcej informacji o rozwiązaniach partnerskich SanDisk i NetApp™ oraz o oprogramowaniu SanDisk FlashSoft™ można znaleźć na stronie www.sandisk.com/products/flashsoft.