Przejdź do treści

Afryka, Karaiby, Argentyna – rusza polska wyprawa śladem tanga

Blogerzy Ania i Jakub Górniccy, którzy wcześniej szukali Witkacego na Sri Lance oraz w Australii, ruszają z nową inicjatywą. Tym razem, śladem swojej największej pasji – tanga, udadzą się do Afryki, Argentyny oraz na Wyspy Karaibskie, aby odnaleźć korzenie tego tańca. Pomysł jest na tyle innowacyjny, że głównym partnerem została linia lotnicza KLM.

– Tango to opowieść, która z każdym tańcem jest inna. Nie ma drugiego takiego, dlatego tym bardziej fascynuje nas, jak ten taniec się ukształtował – mówi Ania Górnicka, pomysłodawczyni wyprawy.

„Tango Story”, bo tak nazywa się wyprawa, dotrze na Kubę, gdzie Podróżniccy będą analizować habanerę, do Andaluzji, gdzie zbadają kontradanzę a także polkę, do Angoli i Konga, aby poznać afrykańskie korzenie tanga oraz oczywiście do Argentyny i Urugwaju, gdzie tańce  te się przenikały, tworząc tango argentyńskie.

Pomysł od samego początku zainteresował linie lotnicze KLM, które – jak same podkreślają – chętnie wspierają inicjatywy, których celem jest poznawanie ciekawych miejsc i kultur.

Wyprawa potrwa blisko rok, a całość będzie można śledzić na czołowym polskim blogu – podrozniccy.com prowadzonym przez autorów „Tango Story”. Blogerzy nie ograniczą się jednak tylko do pisania, ale mocno stawiają na wideo oraz interaktywne formy narracji. Pierwszym etapem ich podróży będzie Kuba.

Wyprawę honorowym patronatem objęła Ambasada Argentyny w Polsce.