Przejdź do treści

Światowa premiera paneli NGS

1 BIO International Convention 2013, biotechnologia, Genomed

Spółka Genomed  prezentowała swoją ofertę na BIO International Convention 2013 wdrażając strategię budowania marki na rynkach międzynarodowych oraz prowadzenia zagranicznych działań pro-sprzedażowych.

genomed

BIO International Convention to jedna z największych na świecie imprez branży biotechnologicznej, przyciągająca co roku do Stanów Zjednoczonych wystawców z ponad 65 krajów oraz dziesiątki tysięcy uczestników.  Wydarzenie to ma na celu  łączenie świata biznesu ze światem nauki. Tegoroczna – jubileuszowa – dwudziesta konferencja, odbyła się w Chicago w dniach 22-25 kwietnia. Wiodącymi tematami były rozwój medycyny spersonalizowanej, w tym diagnostyki genetycznej towarzyszącej podaniu leków, kwestie ochrony patentowa w biotechnologii oraz diagnostyka i lecznie chorób sierocych.W trakcie targów Genomed promował najnowsze produkty – panele diagnostyczne wykonywane technologią sekwencjonowania nowej generacji (NGS). Genomed jako pierwszy w Polsce wprowadził do oferty panel diagnostyczny w kierunku Neurofibromatozy typu I wykorzystujący NGS. Badanie wykrywa około 90% wszystkich znanych mutacji w genie NF1. Niebawem do oferty zostaną wprowadzone kolejne panele diagnostyczne, w kierunku ataksji, raka piersi i jajnika, hipercholesterolemii oraz panel okulistyczny.

Dzięki wykorzystaniu tej najnowocześniejszej technologii jesteśmy w stanie odczytywać dużo więcej informacji, w krótszym czasie i po znacznie niższych kosztach dla pojedynczego pacjenta niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod diagnostyki genetycznej – mówi uczestnicząca w konferencji dr hab. Anna Boguszewska-Chachulska, członek zarządu firmy.

Oferta spółki na BIO International Convention cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników oraz wystawców z całego świata. W trakcie trwania targów stoisko Genomed odwiedziło ponad 200 osób, przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt spotkań biznesowych z przedstawicielami zagranicznych firm i instytucji.

Udział spółki w targach jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013,
poddziałanie 6.5.2. W bieżącym roku w ramach tego projketu planowane jest także uczestnictwo w kolejnych międzynarodowych targach branżowych  – Bioforum 2013 w Budapeszcie i BIOTECHNICA w Hanowerze.

 

Marta Domańska