20 mln dolarów dla Foodpandy

1 Foodpanda, Investment AB Kinnevik, Michał Rokosz, Ralf Wenzel, Rocket Internet, Ventures Phenomen

foodpandaSerwis Foodpanda działający na czterech kontynentach w 27 krajach, m.in. w Polsce, pozyskał właśnie 20 milionów dolarów. W platformę zainwestowały m.in. fundusze Investment AB Kinnevik i Ventures Phenomen.

Foodpanda jest, najszybciej rozwijającym się globalnie, portalem umożliwiającym zamawianie jedzenia przez internet. Aktualnie działa na czterech kontynentach i dociera do około 3 miliardów ludzi na całym świecie. W ostatnich miesiącach rozszerzyła swoją działalność o kolejne 15 krajów. Portal uruchomił także własną aplikację mobilną dla systemów iOS i Android, która szybko zdobyła dużą popularność. W ciągu zaledwie kilku tygodni stała się numerem jeden wśród programów umożliwiających zamawianie jedzenia przez smartfony.

Platforma współpracuje obecnie z ponad 15 tysiącami restauracji na świecie.  W ostatnim czasie przejęła swojego węgierskiego konkurenta – Ételvitel KFT. Dynamiczny rozwój portalu przyciągnął uwagę inwestorów. – Zdobycie zaufania liczących się funduszy jest dla nas wielkim osiągnięciem i podkreśla globalny charakter naszej marki. Naszym celem jest, by Foodpanda przychodziła na myśl każdemu, kto chce zjeść bez konieczności gotowania i wychodzenia z domu czy pracy – mówi Ralf Wenzel, dyrektor zarządzający w Foodpanda.

Polska panda

W naszym kraju oferta Foodpandy jest dostępna od lutego 2013 roku w Warszawie, a od kilku dni także w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Już teraz umożliwia zamawianie jedzenie z ponad 400 restauracji. – Po zaledwie 3 miesiącach obecności w Polsce możemy z całą pewnością stwierdzić, że w tym rynku drzemie ogromny potencjał. Potwierdza to dynamiczny rozwój naszego serwisu. Już teraz możemy pochwalić się bardzo intensywnie rosnącą liczbą restauracji, które podjęły z nami współpracę, a także użytkowników, którzy składają coraz więcej zamówień – mówi Michał Rokosz, dyrektor marketingu w Foodpanda.pl.

Większościowym udziałowcem serwisu jest fundusz inwestycyjny Rocket Internet, który w swoim portfolio posiada szereg serwisów e-commerce oraz portali internetowych.