Przejdź do treści

wPolityce.pl – drugie miejsce na podium

Portal wPolityce.pl zajął drugie miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych portali internetowych.

Z rankingu przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że artykuły opublikowane w marcu na wPolityce.pl zacytowano 44 razy. Portal zajął w tym zestawieniu drugie miejsce ex aequo z onet.pl. Pierwsze miejsce przypadło portalowi gazeta.pl – zacytowano go 48-krotnie.

Wysoka lokata w marcu to poprawa i awans w rankingu IMM o dwie pozycje. Wcześniej portal osiągnął czwartą lokatę. Jak podkreśla Tomasz Przybek, prezes wydającej portal spółki Fratria, sukces portalu wpolityce.pl wsparty siłą opiniotwórczego tygodnika „Sieci” doskonale rokuje kolejnym inicjatywom, które firma planuje uruchomić. – Jestem przekonany, że „Sieci Historii” czy wSumie.pl będą istotnymi krokami budującymi siłę spółki Fratria na rynku mediów – zaznacza.

Na facebookowym czacie zorganizowanym na profilu tygodnika „Sieci” 6 maja, redaktor naczelny portalu wPolityce.pl Marek Pyza, odpowiadał na pytania internautów – zarówno dotyczące rozwijającego się wpolityce.pl, jak i innych realizacji spółki Fratria.

Zapytany o cel, jaki założył sobie obejmując stanowisko redaktora naczelnego, Marek Pyza odpowiedział, że „jest on płynny – stały wzrost i budowanie siły”. Zadeklarował również swoją obecność na łamach nowego pisma „Sieci Historii”. Pytany o najgłośniejsze ostatnio wydarzenie polityczno-medialne, szeroko opisywaną na wPolityce.pl akcję „Orzeł może” (to Pyza na wPolityce.pl pierwszy użył sformułowania „Marsz Lemingów”), stwierdził: – Intencje organizatorów są już dla wszystkich jasne. Dla nich symbole narodowe nie mają znaczenia. Klapa frekwencyjna i wszechobecne szyderstwa zabolały bardziej niż potencjalne protesty i podpisy, które z formalnego punktu widzenia i tak pewnie byłyby bezpodstawne – skomentował naczelny wPolityce.pl.

Wydawnictwo Fratria już wkrótce poszerzy swoją ofertę medialną o miesięcznik „Sieci Historii” (dostępny od 16 maja) oraz nowy portal ogólnotematyczny wSumie.pl. Pracami redakcyjnymi portalu kierowała będzie Dorota Łosiewicz, dziennikarka i publicystka zarówno portalu wPolityce.pl oraz tygodnika „Sieci”. Redaktorem naczelnym miesięcznika „Sieci Historii” jest profesor Jan Żaryn.