Przejdź do treści

Głośniki w idealnej harmonii między jakością a ceną. Creative przedstawia nowe zestawy głośnikowe: A250 oraz A550

1 Creative A250, Creative A550

creativeGłośniki komputerowe Creative od lat cieszą się nieustającą popularnością ze względu na wysoką jakość zastosowanych rozwiązań, połączoną z przystępną ceną. W myśl tej zasady wzbogacono ofertę w dwa nowe modele zestawów głośnikowych: A250 oraz A550. Premierowe zestawy kuszą nie tylko klasycznym, eleganckim wyglądem i zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, takich jak Image Focusing Plate oraz Dual Slot Enclosure, ale też niewysoką ceną.

Creative A250 to zestaw głośnikowy typu 2.1, składający się z dwóch głośników satelitarnych oraz wysokiej mocy głośnika niskotonowego. Zestaw Creative A550 to z kolei pięć głośników satelitarnych i jeden subwoofer. Premierowe zestawy zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach domowych, którzy poszukują solidnej jakości głośników, zarówno do słuchania muzyki, jak i do oglądania filmów czy grania.

Obydwa zestawy wykorzystują autorskie technologie Creative. Pierwszą z nich jest Image Focusing Plate (IFP) polegająca na zastosowaniu membrany otaczającej głośniki satelitarne, dzięki czemu poprawiona zostaje kierunkowość dźwięku, a także zauważalnie wzrasta jego wyrazistość – wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu dokładności tonalnej.

Głośniki Creative A250 i A550 wyposażone zostały również w technologię Dual Slot Enclosure (DSE). Dzięki innowacyjnemu ułożeniu tuby odpowiedzialnej w głośnikach za moc sygnału, a także ilość obecnych w nim detali, zwiększona zostaje dynamika i głośność basów oraz szczegółowość dźwięku – co za tym idzie, poprawie ulega rozkład częstotliwości w całym systemie.

Dzięki wbudowanym gniazdom typu jack 3.5 mm nowe zestawy głośnikowe Creative bez trudu podłączyć można do każdego źródła dźwięku – komputera, telewizora, smartfonu czy odtwarzacza MP3. Niewielki pilot przewodowy zapewnia wygodne sterowanie poziomem głośności.

Cena i dostępność

Zestawy Creative A250 oraz Creative A550 dostępne będą w sprzedaży w maju 2013 roku. Cena zestawu A250 wynosić będzie 139 PLN, zaś zestawu A550 – 269 PLN.