Przejdź do treści

Tomasz Leśniak wybitny rysownik, autor ilustracji i twórca komiksowej postaci Jeża Jerzego dołączył do zespołu animatorów Studia Human Ark

1 Human Ark, Jeż Jerzy, Tomasz Leśniak

human arkTomasz Leśniak, rysownik, artysta grafik i ilustrator na stałe dołączył do zespołu Human Ark, gdzie odpowiada za przygotowywanie projektów plastycznych do filmów i reklam produkowanych w Studiu oraz za animację 2D.

Tomasz Leśniak to laureat wielu nagród w dziedzinie komiksu i ilustracji, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 1999 roku, zdobywca brązowego medalu w konkursie KTR w kategorii ILUSTRACJA w 1999r roku. Jego prace były publikowane w licznych magazynach, tj. Świerszczyk, Ślizg, Przekrój, Newsweek, Machina, Filipinka, jak również na wielu zagranicznych i krajowych wystawach. Razem z Rafałem Skarżyckim stworzył popularną serię komiksów o Jeżu Jerzym, która doczekała się ekranizacji oraz serię komiksów Tymek i Mistrz. Jest autorem ilustracji, w galerii średniowiecznej w Muzeum Historii Żydów Polskich. Film Jeż Jerzy, przy którym pracował, jako jeden z reżyserów, to pierwsza polska kinowa animacja dla dorosłych, która przyciągnęła do polskich kin 120 000 widzów. Obraz odwiedził do tej pory ponad 40 festiwali na całym świecie, otrzymał Grand Prix na SICAF w Seulu, jednym z najważniejszych azjatyckich wydarzeń ze świata animacji i na Brooklyn Film Festival 2012. Leśniak z Rafałem Skarżyckim obecnie pracują również nad serialem telewizyjnym na podstawie autorskich komiksów Tymek i Mistrz. Do tej pory w ramach współpracy ze Studiem Human Ark przygotował, m.in. projekty plastyczne do serialu Kacperiada, opartego na opowiadaniach Grzegorza Kasdepke.

Human Ark to warszawskie studio specjalizujące się w animacji komputerowej i postprodukcji. Poza filmami i serialami animowanymi tworzy animacje oraz najwyższej klasy efekty specjalne na potrzeby filmu i reklamy. Obecnie do kin wszedł krótkometrażowy film animowany „Świteź” w reż. Kamila Polaka, wyprodukowany przez Human Ark. Inną głośną produkcją, z którą związani są twórcy ze studia Human Ark jest właśnie pełnometrażowa animacja Jeż Jerzy (reż. Wojtek Wawszczyk, Jakub Tarkowski, Tomasz Leśniak) z 2011 roku. Human Ark współpracowało dotychczas m.in. z agencją Publicis, BBDO, Heart&Brain, EURO RSCG, Grupą Ogilvy realizując projekty dla takich klientów jak TP.S.A, Polkomtel, Zwierciadło, Żabka, Telewizja N, Maspex Wadowice, czy Goplana. Animatorzy studia obecnie pracują nad dwoma projektami filmowymi – serialem dla dzieci Kacperiada na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke i pełnometrażowym filmem Diplodok będącym adaptacją kultowych komiksów Tadeusza Baranowskiego. Za całokształt działań artystycznych odpowiada dwóch supervisorów Wojtek Wawszczyk i Kamil Polak, którzy tworzą jednocześnie duet reżyserski WAWPOL. Producentem zarządzającym jest Maks Sikora.