Przejdź do treści

Gotowi do zanurzenia? Podwodny świat w Bonarce

1 Bonarka City Center

bonarkaKażdy, kto marzył o odkryciu tajemnic morskich głębin, staje wreszcie przed taką okazją. Oto w Bonarce będzie można zanurkować w batyskafie, przyjrzeć się z bliska Rafie Koralowej oraz wejść na pokład zatopionego wraku szesnastowiecznego statku. Zapowiada się wspaniała przygoda, a co więcej – każdemu ujdzie ona na sucho.

Wystawa „Tajemnice podwodnego świata” potrwa od 11 do 27 maja. To w tym czasie w godzinach otwarcia centrum handlowego Bonarka City Center (tj. od 10:00 do 21:00)  będzie można dać się porwać wirowi wodnych ciekawostek, faktów i sekretów. Na śmiałków czekają aż 4 stacje pełne niespodzianek. Najpierw podróż w głąb oceanu w batyskafie w skali 1:1, później dryfowanie przez bajecznie kolorową Rafę Koralową z jej dziesiątkami ryb i roślin, skończywszy na oglądaniu wraku „Mary Rose”, czyli zatopionego statku z floty angielskiego króla, Henryka VIII. Ostatnim przystankiem w tej wyprawie jest quiz, sprawdzający zgromadzoną o podwodnym świecie wiedzę. Trzeba bowiem pamiętać, że uczestnikom ekspedycji towarzyszą wykwalifikowani specjaliści opowiadający o oglądanych gatunkach ryb czy przybliżający działanie skomplikowanego sprzętu. Ich obecność gwarantuje nie tylko bezpieczną zabawę, ale i szansę na poszerzenie wiedzy klientów odwiedzających wystawę.

Uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Grupy szkolne chcące się na nią zapisać, proszone są o wcześniejszą rezerwację miejsca pod adresem: http://www.tajemnicepodwodnegoswiata.pl/, w zakładce rezerwacja.

„Tajemnice podwodnego świata” to kolejna już tak cenna inicjatywa zorganizowana przez Bonarkę i skierowana do ciekawych świata młodych ludzi. Zakończona w kwietniu wystawa „Focus pobudza neurony” cieszyła się ogromną popularnością. Dowodzą tego bardzo dobre wyniki odwiedzalności: obejrzało ją ok. 2000 dzieci z lokalnych szkół i placówek edukacyjnych.