Przejdź do treści

Nikon Polska edukuje: nowy SzerokiKadr.pl

1 Infinity Group, Magdalena Michalska-Szmidt, Nikon Polska, Szerokikadr.pl

infinity groupSzerokiKadr.pl to portal edukacyjny poświęcony fotografii. Skierowany jest do osób, które chcą się nauczyć robienia dobrych zdjęć. W kwietniu b.r. ruszyła jego nowa odsłona, przygotowana przez agencję Infinity Group.

Nowy Szeroki Kadr zrealizowany został z zastosowaniem responsive web design. Jest przez to jeszcze lepiej dopasowany do realnych potrzeb miłośników fotografii, którzy mogą teraz korzystać z porad lub tutoriali na smartfonach i tabletach – w dowolnym miejscu i czasie.

Głównym celem projektu było zwiększenie interakcji i lepszy dostęp do zgromadzonego, bogatego contentu: kursów fotografii, porad, artykułów, videoporadników, zdjęć. Przebudowana została architektura informacji i nawigacja w serwisie, dodane filtrowanie w wyszukiwarce, ulepszony algorytm powiązanych treści. Zmienił się także design serwisu: na prosty, oszczędny, mocno eksponujący efektowne zdjęcia.

Nowy serwis jest silnie nakierowany na użytkowników. Społeczność Szerokiego Kadru została zaangażowana już na etapie powstawania projektu – najbardziej aktywnych użytkowników zaproszono do udziału w badaniach fokusowych. W gotowym serwisie znalazł się szereg rozwiązań aktywizujących: komentarze, ocenianie treści, share buttons najpopularniejszych serwisów społecznościowych, a także możliwość zgłaszania własnych propozycji tematów.

„Szeroki Kadr jest teraz jeszcze lepiej dopasowany do potrzeb i poszukiwań miłośników fotografii, zarówno tych mniej jak i bardziej zaawansowanych. Tworząc nowy serwis chcieliśmy skrócić drogę użytkownika do interesujących go tematów oraz umożliwić mu wygodne korzystanie z portalu w każdej chwili i w każdym miejscu, również na urządzeniach mobilnych.” – dodaje Magdalena Michalska-Szmidt, Marketing Manager Nikon Polska.

Nowy Szeroki Kadr został zaprojektowany, zbudowany i wdrożony w całości od początku, w oparciu o autorski CMS Infinity Group: IG e-content. Obecnie agencja odpowiada za stałą obsługę i rozwój portalu.

SzerokiKadr.pl to pierwszy projekt zrealizowany przez Infinity Group dla Nikon Polska.