Przejdź do treści

Stopklatka TV zapowiada nową jakość telewizji

1 Bogusław Kisielewski, Stopklatka TV, Telewizja cyfrowa

stopklatkaW połowie przyszłego roku ruszy pierwszy kanał filmowy, który będzie można oglądać bez żadnych dodatkowych opłat w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Jednym z kandydatów starających się o koncesję jest Stopklatka TV.

Nowy kanał zajmie jedno z czterech ostatnich miejsc na pierwszym multipleksie (MUX₁). Będzie nadawany cyfrowo w standardzie DVB-T, dzięki czemu bezpłatny dostęp do niego będzie miał każdy posiadacz odbiornika telewizyjnego.

Stopklatka TV, która ubiega się o koncesję, jest wspólną inicjatywą trzech silnych graczy na medialnym rynku: grupy kapitałowej Kino Polska TV S.A., portalu internetowego Stopklatka.pl oraz spółki medialnej Agora. Jak zapowiada Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Stopklatka S.A., takie połączenie sił będzie gwarancją nowej jakości w ogólnodostępnej telewizji.

– To nie przypadek, że startujemy w konkursie właśnie w takim składzie. Kino Polska ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu popularnego i jednocześnie ambitnego kanału filmowego. Stopklatka.pl zapewnia dostęp do bogatych  treści związanych z kinematografią a Agora to już nie tylko prasa, radio i internet, ale także produkcja i dystrybucja kinowa. Wspólnie możemy zrobić bardzo wiele tak dla telewizji, jak i polskiego filmu – wprowadzając dobre kino w nowoczesnej i atrakcyjnej dla widzów formie. Do tego w ogólnodostępnym kanale – mówi Bogusław Kisielewski.

Stopklatka TV w swojej ofercie zakłada emisję filmów fabularnych, dokumentów i animacji polskich i zagranicznych twórców. Planuje wprowadzić programy edukacyjne i publicystyczne o tematyce filmowej. Nie zabraknie również prezentacji sylwetek twórców, wywiadów z osobistościami oraz aktualności ze świata filmu. Nad wszystkim mają czuwać największe postaci polskiego kina, które wspierają projekt, a w razie przyznania koncesji zasiądą w radzie programowej stacji.  Ich nazwiska mamy poznać niebawem.

Obok atrakcyjnej treści, przedstawiciele Stopklatka TV stawiają również na nowe technologie. Nowy kanał ma łączyć dobre kino z internetowymi możliwościami hybrydowej telewizji. To bardzo atrakcyjna propozycja, ponieważ w Polsce potencjał tej nowoczesnej technologii wciąż wykorzystywany jest w niewielkim stopniu.