Przejdź do treści

Morphy Richards 48775 Compact Intellisteam nowy parowar w redcoon.pl

Od czasów, gdy prehistoryczni ludzie poznali ogień, rozpoczęła się nowa era- era obróbki termicznej jedzenia. Początkowo było to zwyczajne wrzucenie mięsa do ogniska, co wielokrotnie kończyło się utratą posiłku w wyniku jego doszczętnego spopielenia. Stopniowo człowiek- istota ucząca się na własnych i cudzych błędach- nauczył się kontrolowania długości pieczenia, gotowania i podgrzewania posiłków. Dzięki temu, możemy się dzisiaj cieszyć wielością smaków i tekstur przyrządzanych potraw. 

Mistrzami w dziedzinie kulinarnych cudów są wykwalifikowani kucharze, którzy ukończyli szkoły o odpowiednim profilu. Wciąż poszerzając zakres swojej wiedzy i umiejętności poprzez podróże, rozmowy i szkolenia, pozwalają nam- zwyczajnym zjadaczom chleba- zakosztować nieba na ziemi w postaci  wspaniałych potraw. Dlatego gdy nadarza się okazja, idziemy odświętnie ubrani do dobrej restauracji, by tam oddać swoje kubki smakowa we władanie szefa kuchni.

Kiedy jednak codzienny pośpiech, praca i obowiązki domowe nie pozwalają na wizytę w restauracji, zdani jesteśmy na swoje umiejętności (lub ich brak) w zaciszu własnego domu. Najczęściej korzystamy ze starych i sprawdzonych przepisów naszych babć i mam. Smażymy mięso w tłuszczach i panierkach, przygotowujemy zawiesiste sosy zabielane śmietaną i mąką. Potrawy przyrządzone w ten sposób są często ciężkostrawne i obfitujące w zły cholesterol.

Coraz więcej ludzi w naszych czasach cierpi na otyłość. Jest to wynikiem złego trybu życia (brak aktywności ruchowej) oraz złych nawyków żywieniowych. Zaczynamy sobie jednak zdawać sprawę z zagrożeń, jakie niesie ze sobą otyłość, dlatego coraz więcej ludzi przechodzi na zdrowy tryb odżywiania a także uprawia sport. W sklepach obecnie dostępnych jest wiele produktów ułatwiających przygotowywanie lekkich i pełnowartościowych posiłków. Garnki do gotowania na parze, wolnowary czy parowary. Najchętniej kupowane spośród nich są parowary, gdyż zapewniają możliwość szybkiego przygotowania całego posiłku dla kilku osób na raz.

Parowar Morphy Richards 48775 Compact Intellisteam to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą zadbać o linię, zachować pełną gamę witamin przygotowywanych warzyw, cenią sobie prostotę obsługi oraz wysoką jakość produktu. Model ten, w odróżnieniu od poprzednika, posiada 5-litrowy pojemnik, co jest doskonałym rozwiązaniem dla singla czy dwuosobowej rodziny. Pojemnik podzielony jest na dwie komory ustawione obok siebie, dzięki czemu zapachy gotowanych produktów nie przenikają się, potrawy są pachnące i apetyczne. Każdy z przedziałów posiada dodatkowo indywidualną regulację pary, co pozwala na ukończenie całego dania w tym samym czasie. Dzięki inteligentnemu czasomierzowi cyfrowemu wiadomo, ile czasu zajmuje ugotowanie danych produktów spożywczych, dlatego w czasie pracy urządzenia można pozwolić sobie na chwilę relaksu bez obaw o rozgotowanie potrawy. A jeśli relaks potrwa troszkę dłużej? Nic straconego. Funkcja „Keep warm” utrzyma odpowiednią temperaturę posiłku aż do momentu jego podania. Nie trzeba się zatem obawiać, że jedzenie będzie zimne i przez to niesmaczne.

A po gotowaniu? Nie trzeba się o nic martwić. Elementy urządzenia mogą być myte w zmywarce, co oszczędza nasz czas i dłonie.

Przyrządzanie zdrowych i smacznych potraw nigdy nie było prostsze! Warto zadbać o siebie i bliskich, gotując w nowym parowarze Morphy Richards 48775 Compact Intellisteam, już teraz dostępnym w sklepie redcoon.pl.