Przejdź do treści

AZ.pl i Allegro łączą siły: powstaje nowy serwis domenowo-hostingowy

1 Albert Jerka, Allegro, AZ.PL

azFirma AZ.pl – jeden z czołowych dostawców usług domenowo-hostingowych w Polsce, rozpoczęła współpracę z największą polską platformą handlową – Allegro. W ramach współpracy, AZ.pl będzie świadczyła dla użytkowników Allegro usługi związane z handlem domenami, hostingiem i udzielała narzędzi do tworzenia stron WWW. Jednym z najważniejszych elementów nowego serwisu domeny.allegro.pl będzie giełda domen, która otworzy tysiącom użytkowników możliwość kupna oraz sprzedaży atrakcyjnych domen.

AZ.pl jest pierwszym polskim rejestratorem domen, działającym od 1996 roku. Jako pierwsza firma w Polsce zaoferowała klientom autorski i nowoczesny w obsłudze Panel Klienta. Spółka oferuje największy wachlarz rozszerzeń domen w Polsce i posiada prestiżowe akredytacje ICANN, Verisign ( .com, .net, .tv i .cc ), Afilias (.info), Neustar, (.biz), Public Interest Registry (.org), DotAsia (.asia), Telnic ( .tel ), Denic ( .de ) oraz austriackiej domeny .AT.

Dzięki współpracy obydwu firm, za pośrednictwem serwisu Allegro będzie można m.in. zarejestrować domeny, handlować nimi na giełdzie, przechwytywać je, a także założyć konto hostingowe i stworzyć stronę internetową za pomocą nowoczesnego kreatora WWW.

„Nasza wspólna oferta będzie skierowana do nowych użytkowników o niewielkim doświadczeniu w obszarze handlu domenami czy hostingu. Serwis zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby był niezwykle prosty i przyjazny dla użytkownika. Dlatego rejestracja domeny, handel na giełdzie domen, czy założenie konta hostingowego, będzie równie proste jak kupno i sprzedaż przedmiotu na Allegro ” – twierdzi Albert Jerka z firmy AZ.pl.

Szczególnie istotną częścią nowego serwisu Allegro będzie giełda domen, dotąd spotykana głównie na specjalistycznych serwisach domenowych. Za jej pośrednictwem będzie można kupić, a następnie sprzedać z zyskiem atrakcyjny adres internetowy. Inwestorom domenowym otworzy to dostęp do tysięcy potencjalnych kupujących, a użytkownikom Allegro umożliwi łatwe zapoznanie się z rynkiem handlu domenami. Bezpieczeństwo transakcji będzie gwarantowane przez serwis Allegro i firmę AZ.pl. Płatności będą dokonywane w systemie escrow, za pośrednictwem PayU.

„Pragniemy spopularyzować handel domenami. Jest to bardzo ciekawy sposób na zarabianie pieniędzy, praktykowany do tej pory głównie w branży tzw. inwestorów domenowych (domainers). Nowy serwis otworzy sprzedającym domeny dostęp do tysięcy nowych kupujących, a użytkownicy Allegro będą mogli kupować atrakcyjne domeny i później na nich zarabiać” – dodaje Albert Jerka.

Serwis będzie również oferował możliwość przechwycenia atrakcyjnych domen, którym skończył się okres abonamentowy. Proces przechwytywania domeny będzie polegał na wykonaniu przez domeny.allegro.pl wielokrotnych prób rezerwacji uwalnianej przez Rejestr Domen domeny. Po skutecznym przechwyceniu domeny użytkownik otrzyma możliwość jej rejestracji.

Ponadto, za pośrednictwem serwisu domeny.allegro.pl użytkownicy będą mogli założyć konto hostingowe (w jednej z dwóch konfiguracji – podstawowej i profesjonalnej) oraz stworzyć stronę WWW w oparciu o prosty i intuicyjny WEB – Kreator. Kreator ten pozwala na stworzenie strony w oparciu o kilkadziesiąt szablonów i edycję treści w czasie rzeczywistym. Narzędzie oferuje również wiele widżetów, takich jak wtyczki Facebook, Twitter, Mapy, galerie zdjęć, kanał RSS, sklep internetowy, etc.

„Poza oczywistymi korzyściami dla klientów, dla AZ.pl oraz Allegro współpraca będzie miała bardzo korzystny wymiar biznesowy. AZ.pl udostępni swoje technologie nowej grupie mniej zaawansowanych użytkowników, a Allegro w znaczącym stopniu poszerzy swoją ofertę” – reasumuje Albert Jerka.