Przejdź do treści

wSumie.pl wchodzi na rynek medialny

Spółka Fratria jeszcze w maju 2013 roku uruchomi kolejny portal wchodzący w skład tworzonej grupy medialnej. Będzie to największe z dotychczasowych przedsięwzięć internetowych spółki.

Portal wSumie.pl, bo taka jest nazwa nowego projektu, będzie skierowany do szerokiego kręgu odbiorców zainteresowanych tematyką społeczną , gospodarczą, polityczną, sportową i rozrywkową. W lekkiej i przyjemnej formie portal będzie dostarczał także informacji o pogodzie, programie telewizyjnym, repertuarze kin i teatrów, koncertach i wszelkich wydarzeniach kulturalnych.

– Uruchomienie portalu wSumie.pl to kolejny krok w procesie konsekwentnego budowania silnej grupy medialnej – mówi Tomasz Przybek, prezes zarządu Fratrii. – Nowy portal jest największym z dotychczasowych przedsięwzięć internetowych naszej spółki. Powstał w odpowiedzi na potrzeby internautów poszukujących wysokiej jakości treści o szerokim zakresie tematycznym.

Redaktorem naczelnym portalu została red. Dorota Łosiewicz, obecnie redaktor i dziennikarz tygodnika „Sieci” oraz portalu wPolityce.pl, wcześniej przez wiele lat wiceszefowa działu „opinie” dziennika Fakt. Portal tworzyć będą dziennikarze wzmocnionego o dodatkowe kadry newswroomu spółki Fratria, którym kieruje red. Marek Pyza. W portalu wSumie.pl czytelnicy znajdą dużo treści unikalnych oraz wytwarzanych wcześniej przez spółkę Fratria, a także agencyjnych.

– Obecnie trwają szkolenia pracowników i próbna emisja treści w portalu wSumie.pl – mówi Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii. – Podobnie jak w przypadku wcześniejszych przedsięwzięć, dzięki współpracy z najlepszymi dziennikarzami i publicystami nasz serwis zaoferuje internautom treści unikalne i opiniotwórcze. Pełne uruchomienie portalu planujemy w maju, a w czerwcu – przeprowadzenie szeroko zakrojonej kampanii reklamowej w mediach własnych i zewnętrznych.

Przypomnijmy, że spółka Fratria zarządza portalami wPolityce.pl, wNas.pl, wGospodarce.pl oraz stroną internetową tygodnika „Sieci” , a także współpracuje z portalem Stefczyk.Info.

– Coraz więcej odbiorców poszukuje w Internecie takiego miejsca, które będzie rzetelnym źródłem, ale też kompilacją najważniejszych informacji. Mam nadzieję, że właśnie portal wSumie.pl zapewni internautom możliwość szybkiego i sprawnego dotarcia do najważniejszych zagadnień. Jestem też przekonana, że współpraca z innymi portalami Fratrii przyniesie korzyść zarówno wSumie.pl, jak i każdej z witryn, z której pochodzić będą nasze treści – mówi redaktor naczelna wSumie.pl Dorota Łosiewicz.

Spółka Fratria, będąca również wydawcą tygodnika „Sieci”, planuje już kolejne przedsięwzięcia na rynku medialnym oraz nie wyklucza akwizycji na rynku portali internetowych.