Przejdź do treści

Komfortowa Majówka z Webasto

1 Webasto
Tagi:

webastoMajówka to dla wielu Polaków czas dalekich i bliskich podróży, także samochodem. Pogoda jednak lubi płatać figle, dlatego warto przygotować się na zmienne temperatury, a nawet niespodziewane opady śniegu, które dwa lata temu zaskoczyły miłośników majowego wypoczynku. W przygotowaniu nawet na najbardziej zaskakujące warunki pogodowe może pomóc ogrzewanie i chłodzenie postojowe Webasto, które można zastosować w różnego typu pojazdach.

Komfort i wygoda

Ogrzewanie postojowe Webasto to system, który działa jak niezależny mały piecyk. Nie wymaga uruchamiania silnika samochodu, ponieważ posiada własne zasilanie spalinowe. Pod maską montuje się nieduży agregat grzewczy, urządzenie pobiera paliwo bezpośrednio ze zbiornika i wykorzystując dmuchawę układu wentylacji samochodu tłoczy ciepłe powietrze do wnętrza. Jednocześnie rozgrzewa również silnik auta, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa po rozpoczęciu jazdy. Sterowanie funkcjami ogrzewania może odbywać się na trzy sposoby – poprzez zegar montowany wewnątrz samochodu, zdalny pilot lub telefon komórkowy. Oferowane rozwiązania są przeznaczone do wszystkich samochodów, również bardzo popularnych w Polsce aut małych i kompaktowych. Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania urządzeń grzewczych Webasto jest funkcja wentylacji wnętrza pojazdu, która jest bardzo przydatna w cieplejsze dni oraz latem. Na podobnej zasadzie, na jakiej ogrzewa kabinę auta zimą, urządzenie potrafi ją też przewietrzyć, zapobiegając gromadzeniu się bardzo gorącego powietrza wewnątrz pojazdu.

I będzie nam ciepło

Urządzenie pozwala rozwiązać problem np. nocowania w zimnym samochodzie. Kiedy więc będziemy smacznie spali, system Webasto zostanie uruchomiony o zaprogramowanej przez nas godzinie, dając przyjemne ciepło, a następnie sam się wyłączy. Może także rozgrzać wnętrze wychłodzonego auta przed rozpoczęciem podróży. Użycie ogrzewania postojowego sprawia, że jazda jest przyjemna i bardziej bezpieczna, nie musimy się martwić o odmrażanie szyb, czy długotrwałe uzyskiwanie wyższej temperatury we wnętrzu pojazdu. Wystarczy wsiąść do auta i ruszyć w drogę.

Delikatny powiew chłodu

W zależności od panującej na zewnątrz temperatury w każdej chwili można użyć również posiadanej przez system funkcji chłodzenia. Urządzenie wprowadza do zaparkowanego samochodu powietrze z zewnątrz, ochładzając w ten sposób środek pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się martwić o komfort jazdy i skutki parkowania auta nawet w pełnym słońcu. W upalne dni wystarczy wybrać funkcję „wietrzenie”. Po powrocie do auta po prostu wsiadamy do samochodu i odjeżdżamy – nie narażając się na zdradliwe przeciągi i nie tracąc czasu na przygotowanie pojazdu do komfortowej jazdy.

Podczas majowych podróży samochodem, przy zmiennej polskiej aurze bardzo przydatne mogą okazać się ogrzewanie i chłodzenie postojowe, które zapewniają komfort podróżującym. Ich instalacja nie jest skomplikowana, przynieść zaś może wiele korzyści. Z ogrzewaniem postojowym Webasto, posiadającym również funkcję chłodzenia, nie musimy się martwić czy jest zimno czy ciepło nasze auto jest zawsze gotowe do drogi.