Japoński producent rozwija współpracę z BPSC

1 BPSC, Impuls 5 BPSC, Okaya & CO, Przemysław Zasztowt, Tokai Okaya Manufacturing, Tokai Pressing

impuls evoPoland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o., japoński producent podzespołów wykorzystywanych m.in. do produkcji paneli i telewizorów LCD, zdecydował się na rozszerzenie współpracy z firmą BPSC S.A. Firma, która korzysta z systemu Impuls 5 BPSC, wdraża moduły wspomagające zarządzanie procesem produkcji. System ma wesprzeć plany szybkiego rozwoju spółki w Polsce i dostarczyć danych na temat rentowności produkcji.

Poland Tokai Okaya Manufacturing to spółka córka japońskiej firmy Okaya & CO – działającej od 343 lat – oraz Tokai Pressing (spółka zależna Okaya). Firma zatrudnia w Polsce około 250 pracowników i zajmuje się produkcją oraz montażem metalowych elementów tłoczonych. Jej produkty wykorzystywane są do produkcji paneli i telewizorów ciekłokrystalicznych LCD oraz podzespołów metalowych używanych w branży motoryzacyjnej i energetyce odnawialnej. Głównym klientem firmy jest Sharp Manufacturing Poland, a od niedawna także kooperanci Toyoty.

Wdrożenie części produkcyjnej systemu Impuls 5, ma wesprzeć szybki rozwój japońskiego producenta na polskim rynku. W najbliższej przyszłości spółka zakłada m.in. znaczącą przebudowę linii produkcyjnej oraz ściągnięcie do Polski najnowszych technologii w zakresie obróbki plastycznej metali.

– Decyzja o wprowadzeniu systemu eliminującego błędy i przyśpieszającego realizację procesów produkcyjnych jest naturalną konsekwencją rozwoju Poland Tokai Okaya. Jesteśmy japońską firmą, w której obowiązują bardzo wysokie standardy. Wdrożenie modułów MRP pozwoli je rozwijać.” – mówi Przemysław Zasztowt, menedżer Działu Sprzedaży Zakupów i Kontroli Produkcji w Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o.

Obecnie w Poland Tokai Okaya wdrażana jest funkcjonalność produkcyjna (MRPII) systemu Impuls 5. Specjaliści BPSC wraz z pracownikami spółki dopracowują szczegóły związane z dostosowaniem modułu  planowania i harmonogramowania  produkcji do potrzeb firmy. System umożliwi  również zintegrowanie działów sprzedaży i produkcji, dzięki czemu zamówienia złożone przez klientów będą automatycznie przekazywane do osób odpowiedzialnych za planowanie produkcji. Możliwe stanie się także rozliczanie produkcji dla poszczególnych modeli w obszarze materiałowo-kosztowym oraz kosztów pracy. Rozwiązania te będą w pełni wykorzystywane w połowie 2013 roku. – Głównymi korzyściami, jakich spodziewamy się po uruchomieniu części produkcyjnej systemu Impuls 5, to łatwość rozliczania produkcji, oceny kosztów zużytych materiałów, roboczogodzin oraz maksymalnego wykorzystania potencjału pracowniczego w ramach harmonogramowania produkcji – mówi Przemysław Zasztowt – Rozpoczynamy rozliczanie zleceń produkcyjnych i mam nadzieję, że wkrótce uzyskamy pełne dane dotyczące rentowności naszych produktów – dodaje.

Poland Tokai Okaya Manufacturing korzysta z systemu Impuls 5 od 2008 roku. Rozwiązanie wdrożono zaraz po otwarciu zakładu produkcyjnego w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do tej pory w ramach systemu Impuls 5, Poland Tokai Okaya korzystała z modułów przeznaczonych do zarządzania magazynem oraz procesami kadrowo-płacowymi i księgowymi.

Impuls 5 należy do najbardziej funkcjonalnych systemów klasy MRP II/ERP na polskim rynku. Wspomaga przedsiębiorstwa w zarządzaniu kapitałem, produkcją, personelem, dystrybucją i transportem, relacjami z klientami oraz obiegiem dokumentów. Posiada dedykowane wersje dla poszczególnych branż gospodarki. Korzysta z niego już ponad 500 firm, m.in. z branży budowlanej, dystrybucyjnej, produkcyjnej, spożywczej, transportowej czy spożywczej.