Przejdź do treści

Pierwszy serwis finansowania społecznego dedykowany audiobookom w Polsce

1 Ateria, audiobook, Crowdfunding, Fonopolis, kolekti.pl

kolektiDzięki współpracy dwóch spółek: Ateria i Fonopolis, powstał portal kolekti.pl, stworzony z myślą o pasjonatach audiobooków. Nowy serwis to połączenie innowacyjnych rozwiązań, ciekawych produkcji i zestawu twórczych pomysłów. Mechanizm działania bazujący na zasadzie crowdfundingu pozwala klientom wybierać tytuły pojawiające się na rynku. W zamian za wsparcie finansowe użytkownicy kolekti.pl otrzymują atrakcyjne nagrody w postaci audiobooków w przedsprzedaży z korzystnym rabatem, lub inne ciekawe propozycje. Gdy potrzebna kwota zostaje zebrana audiobook zostaje wydany.

To zupełna nowość! Warto być częścią społeczności kolekti.pl!

Użytkownicy sami decydują jakie audiobooki mają pojawić się w sprzedaży. Wspierają projekty, a kiedy kwota potrzebna by sfinansować projekt  zostaje zebrana, otrzymują atrakcyjne nagrody! A w ofercie:

  • możliwość próby swoich sił jako aktor w superprodukcji,
  • najnowsze hity aż dwa tygodnie przed oficjalną premierą, oraz…
  • wyjątkowy prezent w postaci spersonalizowanych życzeń nagranych na płycie lub autograf twórcy książki.

A przed kolekti.pl jeszcze więcej możliwości…

Jak działa mechanizm i czym właściwie jest crowdfunding?

Crowdfunding to forma finansowania przedsięwzięć przez społeczność zorganizowaną wokół dedykowanego projektu. Mechanizm crowdfundingu polega na gromadzeniu dużej liczby drobnych, jednorazowych wpłat na rzecz zgłoszonego przedsięwzięcia. Finansowanie społeczne nie tylko wspiera projekt, na który zbierane są fundusze, ale również nagradza osoby, które przyczyniły się do jego powstania. Formy nagród mogą być spersonalizowane i dedykowane grupie osób wspierających projekt.

Wydawnictwa zgłaszają swoje propozycje w kolekti.pl, ale to UŻYTKOWNIK decyduje, który audiobook pojawi się na rynku. W zamian za wsparcie, klient otrzymuje plik lub płytę z korzystnym rabatem  lub wybiera wyjątkowe nagrody.

Interesujące tytuły kuszą słuchaczy!

Już na starcie w potencjał kolekti.pl uwierzyli czołowi Wydawcy umieszczając w serwisie swoje książki: Czarna Owca: Camilla Läckberg “Niemiecki bękart”, superNOWA: Andrzej Sapkowski “Lux Perpetua” i Insignis Media: Jeremy Clarkson “Wyprowadzony z równowagi”.

Tylko w kolekti.pl Jeremy Clarcson w audiobooku ”Wytrącony z równowagi” odpowie na pytania frapujące każdego z nas, patrząc na świat z perspektywy czterech szybko obracających się kółek. Przedzierając się przez las fotoradarów, stawiając czoła „ekowariatom” i omijając autostrady zamknięte przez upojonych władzą funkcjonariuszy Agencji Dróg i Mostów wykaże, że świat samochodów sportowych przypomina schronisko dla bezdomnych psów i wyjaśni, dlaczego Sankt Moritz to najbardziej zwariowane miasto na ziemi. Ponadto dowiedzie, że mycie samochodu to kompletna strata czasu, zdradzi, co czuje, podróżując jako pasażer, łaskawszym okiem spojrzy na diesle i w końcu sam dojdzie do wniosku, że leworęczni są rzeczywiście wyjątkowi.

A w kolekti.pl jeszcze więcej tytułów. Dzieło autorstwa królowej szwedzkiego kryminału Camilli Läckberg przenosi słuchacza w świat pytań dotyczących okresu drugiej wojny światowej. Kto zabił? Kto zawinił? I dlaczego tajemnica przez tyle lat nie wyszła na jaw? Główna bohaterka utworu, Erica Fallack przeglądając stare rzeczy matki umieszczone na strychu, natrafia na hitlerowski medal. Doprowadza to do ciągu nieoczekiwanych zdarzeń. Ten interesujący tytuł już za miesiąc pojawi się na rynku.

Najnowszy hit „Lux Perpetua”- superprodukcja, która nawet największego realistę przeniesie w świat wojen husyckich i tumanów opadającego kurzu na polu walki już w przedsprzedaży. Czy Fonopolis powtórzy swój sukces i zaspokoi nadzieje fanów Sapkowskiego na kolejny po „Bożych Bojownikach” i „Narrenturm”  hit w formie audiobooka? Z pewnością. Wieloletnie doświadczenie  Aterii na rynku, zbudowane dzięki portalom Audeo i audiobook.pl stanowi silną podstawę wnioskowania o powodzeniu przedsięwzięcia.