Przejdź do treści

SuperMamy.pl – nowy portal parentingowy przyszedł na świat

1 Agata Stefanowicz, Anna Lew-Starowicz, G7 Media, Monika Subda, SuperMamy.pl

supermamyGrupa G7 Media uruchomiła nowy portal dla mam i kobiet w ciąży – SuperMamy.pl. W serwisie użytkowniczki odnajdą m.in. artykuły dotyczące zdrowia, wskazówki kulinarne, inspiracje modowe na 9 miesięcy oraz kalendarz ciąży, opisujący zmiany zachodzące w brzuchu przyszłej mamy. Nad projektem czuwa SuperMama prowadząca, czyli Anna Lew-Starowicz.

Serwis podzielony jest na 10 kategorii: Szafa, Kosmetyczka, Brzuszek, Talerzyk, Wózeczek, Plecak, Łóżko, Kozetka, Doktor oraz Pamiętnik i jest kompleksowym źródłem informacji na tematy towarzyszące kobietom w ciąży. Internautki znajdą zarówno podpowiedź, jakie badania są niezbędne w czasie oczekiwania na poród (to w dziale Brzuszek), ale także, na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży dziecięcej (Szafa) i jak szukać dobrej niani (Kozetka).

Przyszłe mamy odwiedzające stronę mają również możliwość skorzystania z opracowanego przez eksperta kalendarza ciąży. Zawiera on wyczerpujące informacje dotyczące rozwoju dziecka na poszczególnym etapie, w podziale na tygodnie. Szczególne miejsce w serwisie zajmuje pamiętnik Anny Lew-Starowicz, SuperMamy prowadzącej, która dzieli się z odwiedzającymi stronę swoimi doświadczeniami z okresu ciąży.

Za pomysł, koncepcję oraz realizację strony dla Super Mam odpowiadają Agata Stefanowicz oraz Weronika Woronowska, które stoją za sukcesem serwisów dla kobiet: papilot.pl oraz boska.pl., również wchodzących w skład grupy G7 Media.

– Od samego początku procesu kreowania idei strony, naszym celem było połączenie rzetelnych informacji z doświadczeniem w roli mamy, tak by stworzyć unikatową, blogową aurę w ramach profesjonalnego portalu. Już teraz, po zaledwie kilku dniach, widzimy, że było warto, o czym świadczy chociażby ilość like’ów i share’ów przy postach w Pamiętniku SuperMamy. Jest prawdziwie, życiowo, szczerze – i tak zostanie! – mówi Agata Stefanowicz.

Społeczność SuperMamy.pl to także blisko 28 tysięcy zaangażowanych fanów na Facebooku. Likepage SuperMamy (facebook.com/mamusie) jest jednym z liderów stron parentingowych w rankingu Sotrender, pod względem zaangażowania fanów (97%) oraz wskaźnika interaktywności fanów. Administratorką profilu jest Monika Subda.