Przejdź do treści

Microsoft rozszerza zakres platformy Windows Azure o usługę IaaS i obniża ceny

1 Infrastructure as a Service, Microsoft, Windows Azure

microsoftMicrosoft ogłosił pełną dostępność usług Infrastructure as a Service (IaaS) dla Windows Azure: Windows Azure Virtual Machines (Maszyny Wirtualne) i Windows Azure Virtual Network (Sieć Wirtualna). Dzięki temu klienci zyskują platformę chmury hybrydowej i infrastrukturę w jednym rozwiązaniu, a wszystko to w nowej, niższej cenie.

Każda organizacja, wraz z rozwojem i dynamicznie zmieniającym się rynkiem i potrzebami klienta, musi być gotowa na szybkie dostosowanie swojej oferty i zasobów IT do zachodzących zmian. Nowe usługi Windows Azure pozwolą firmom jeszcze lepiej wykorzystać możliwości chmury, stając się dla nich realnym wsparciem – bez kompromisów wydajności i przy optymalnych kosztach.

Usługi te wyróżnia elastyczność i szerokie możliwości. Dzięki szybkiemu wdrażaniu aplikacji i infrastruktury, umożliwiają one firmie skrócenie czasu, jaki jest potrzebny do zapewnienia jej odpowiednich zasobów IT oraz pozwalają na szybkie przeniesienie aplikacji oraz systemów Windows lub Linux do chmury bez konieczności jakichkolwiek zmian. Rozwiązania mogą być w pełni skalowalne w zależności od potrzeb organizacji, a płatność jest naliczana wyłącznie na podstawie wykorzystanych zasobów – po nowych, niższych stawkach.

Pełna dostępność Windows Azure Infrastructure Services jest kolejnym istotnym krokiem w rozwoju strategii cloud computing firmy Microsoft, będącym wynikiem bliskiej współpracy z partnerami i klientami.

Więcej informacji o nowych usługach i zaktualizowanym cenniku znajdą Państwo na blogu Windows Azure: http://blogs.msdn.com/b/windowsazure/