Przejdź do treści

Polycom prezentuje system do spotkań wideo w dużych pomieszczeniach: Polycom® RealPresence® Group 700

1 A. E. Natarajan, Polycom RealPresence Group 700

polycomPolycom, globalny lider w dziedzinie otwartej, standardowej komunikacji i współpracy zunifikowanej (UC&C), poinformował o udostępnieniu Polycom® RealPresence® Group 700 – rozwiązania do współpracy wideo przeznaczonego dla grup spotykających się w dużych pomieszczeniach, takich jak firmowe sale konferencyjne, studia produkcyjne i sale wykładowe. System zapewnia najwyższą jakość i rozdzielczość wideo (do 1080p60) oraz kryształowo czysty dźwięk, umożliwiając bardziej produktywne i naturalne interakcje ze współpracownikami, partnerami i klientami.

„Chcemy uczynić współpracę wideo nieodzowną i przystępną częścią życia i pracy, bez względu na to, czy nasze rozwiązania będą używane do wewnętrznych spotkań i szkoleń, finalizowania transakcji, realizacji projektów inżynierskich między rozproszonymi geograficznie zespołami, czy też do współpracy z klientami. Przeprojektowaliśmy interfejs zgodnie z uwagami klientów i opracowaliśmy technologie oparte na zachowaniach użytkowników – tak, aby nasze rozwiązania były intuicyjne i łatwe w użyciu.” – powiedział A. E. Natarajan, Wiceprezes firmy Polycom.

System Polycom RealPresence Group 700, wchodzący w skład serii Polycom® RealPresence® Group, przedstawiono po raz pierwszy w październiku 2012 roku. Seria obejmuje również system Polycom® RealPresence® Group 300, który nadaje się do mniejszych pomieszczeń, takich jak pokoje zebrań, system oraz Polycom® RealPresence® Group 500 zaprojektowany pod kątem obszarów średniej wielkości, na przykład sal konferencyjnych. Rozwiązania Polycom RealPresence Group 300 i 500 są dostępne od listopada zeszłego roku.

Polycom RealPresence Group 700 oferuje następujące funkcje i korzyści:

Polycom UX™. Platforma Polycom UX zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania i łatwość obsługi, a jednocześnie minimalizuje wymagania w zakresie zarządzania i pomocy technicznej. Dzięki temu użytkownicy systemu mogą ograniczać wydatki na IT oraz łączne koszty eksploatacji (TCO). Polycom UX to ponad 20 funkcji, m.in.:

  • Nowy, prosty i intuicyjny interfejs użytkownika. System oferuje prosty, intuicyjny i elegancki interfejs użytkownika, wspólny dla całej nowej generacji rozwiązań Polycom do współpracy wideo. Lata zakrojonych na szeroką skalę testów funkcjonalnych przełożyły się na takie funkcje, jak rozwijane menu, elegancka i łatwa nawigacja oraz uproszczone zdalne sterowanie.
  • Technologia Polycom® SmartPairing™. Pozwala wykorzystać tablety jako piloty zdalnego sterowania systemami RealPresence Group. Ta zgłoszona do opatentowania technologia, wbudowana w oprogramowanie Polycom RealPresence Mobile, bezprzewodowo łączy tablety z systemami Group oraz Polycom® HDX®. Dzięki Polycom SmartPairing użytkownicy mogą sterować spotkaniami wideo za pomocą tabletów i jednym przeciągnięciem palca przenieść rozmowę wideo z tabletu na duży ekran.
  • Wideo i treść 1080p60. Zwiększa klarowność obrazu i płynność ruchu oraz pozwala udostępniać dowolny typ treści, w tym szczegółowe filmy wideo. Dzięki temu użytkownicy ze wszystkich branż — od architektów pracujących nad rysunkami CAD po lekarzy przeglądających obrazy medyczne oraz przedstawicieli handlowych i marketingowych pokazujących klientom materiały multimedialne — mogą organizować bardziej owocne spotkania.