Przejdź do treści

Powiew kultury indyjskiej w Centrum Handlowym Osowa

1 Agnieszka Wojtaszczyk, Bollywood, CH Osowa, kultura indyjska

ch osowaW minioną sobotę 13 kwietnia 2013 roku Centrum Handlowe Osowa w Gdańsku przeniosło swoich klientów do dalekich Indii, gdzie każdy mógł wcielić się w rolę aktora rodem z filmów Bollywood. Profesjonalne warsztaty tańca brzucha oraz stylizacje barwnych strojów przyciągnęły do gdańskiej galerii wielu zainteresowanych.

Wydarzenie „Bollywood” było już czwartym z cyklu dwunastu podróży dookoła świata, jakie w tym roku organizuje Centrum Handlowe Osowa w ramach akcji „Godziny dla Rodziny”. Tym razem specjalnie dla wszystkich klientów galerii przygotowano liczne atrakcje związane z kolorowymi Indiami.

Dla miłośników tańca przeprowadzono unikalne warsztaty tradycyjnych tańców indyjskich, w tym coraz popularniejszego w Polsce – tańca brzucha. Każdy mógł pod okiem profesjonalnych tancerek nauczyć się podstawowych kroków tanecznych oraz charakterystycznych ruchów ciała.

Z kolei dla wielbicieli mody przygotowano niespodziankę w postaci charakteryzacji i stylizacji rodem z planu filmowego „Czasem Słońce, Czasem Deszcz”. Kolorowe sari, cekiny oraz wyrazisty makijaż przypadły go gustu niejednej pani, które wcielając się w rolę „aktorek-tancerek” mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy.

„Minione wydarzenie przerosło nasze oczekiwania. Liczba gości biorących udział w całym evencie była bardzo miłym zaskoczeniem. Utwierdza nas to w przekonaniu, że mieszkańcy Trójmiasta lubią „podróżować” i poznawać nowe kultury. Cieszymy się, że choć na chwilę mogliśmy zabrać naszych klientów do odległych Indii i pokazać im z bliska ten jakże kolorowy i fascynujący kraj” – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Już w maju Centrum Handlowe Osowa zaprasza wszystkich do Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonii. Klienci gdańskiej galerii poznają japońskie sztuki walki – w tym karate, judo, sumo oraz aikido, a miłośnicy folkloru będą mogli uczestniczyć w festiwalu ręcznie robionych lampionów i wachlarzy.

Patronat medialny nad akcją „Godziny dla Rodziny” w 2013 roku objęły: Radio Gdańsk, portale Gogaga.pl, Osowa24.pl i Pomorski.info oraz Expressy.