Przejdź do treści

Ostatni dzwonek na powtórkę do matury

To już niemalże ostatni dzwonek dla maturzystów, by powtórzyć materiał obowiązujący na egzaminie dojrzałości z matematyki. Będą mieli ku temu okazję na dwóch ostatnich wykładach podczas Darmowych Korepetycji Matematycznych.

Darmowe Korepetycje Matematyczne to inicjatywa, która ma wspomóc uczniów w powtórzeniu materiału z matematyki przed maturą. Tegoroczna edycja odbywa się aż w 4 miastach: Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Krakowie.

Wykwalifikowani nauczyciele ze Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki przerobili  z maturzystami podczas 2 weekendów marcowych wielomiany, funkcje wymierne oraz ciągi. 20 kwietnia skupią się na zdaniach dotyczących funkcji trygonometrycznych kąta ostrego, a 27 kwietnia omówią stereometrię, kombinatorykę  i rachunek prawdopodobieństwa.

Matura zbliża się wielkimi krokami, dlatego uczniowie starają się coraz intensywniej powtarzać materiał. Przed nami jeszcze 2 spotkania podczas Darmowych Korepetycji Matematycznych, które są doskonałą okazją do tego. Co roku analizujemy wyniki matur z matematyki i staramy się dostosowywać zagadnienia tak, by uczniowie mogli jak najwięcej wynieść z naszych zajęć. Niewątpliwie ostatnie kwietniowe spotkanie będzie cieszyło się ogromną popularnością, ponieważ z naszych obserwacji wynika, że to właśnie rachunku prawdopodobieństwa i stereometrii abiturienci boją się najbardziej – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Projekt realizowany jest przy współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziałem Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Dodatkowe informacje na temat miejsca i terminu spotkań można odnaleźć na stronie: http://kalkulatory.pl/index.php?option=com_events

Dla osób, które nie mogą skorzystać z korepetycji stworzono specjalną aplikację, za pomocą której można nie wychodząc z domy rozwiązywać zadania maturalne. Aplikacja znajduje się na stronie: www.facebook.com/Kalkulatorypl