Polskie gwiazdy wspierają twórcę filmu science-fiction

1 Gwiazdy w czern, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Bujakiewicz, Michał Żebrowski, Piotr Fronczewski, Stanisław Mąderek, wspieramkulture.pl

wspieramkultureMichał Żebrowski, Piotr Fronczewski, Katarzyna Bujakiewicz, Jolanta Fraszyńska i wielu innych, znanych aktorów zaangażowało się w nietypową produkcję. Stanisław Mąderek, utalentowany reżyser i scenarzysta, własnymi środkami kręci pełnometrażowy film science-fiction zatytułowany „Gwiazdy w czerni”. W zebraniu funduszy na postprodukcję ma pomóc społeczność internetowa.

Stanisław Mąderek jest jednocześnie reżyserem i scenarzystą, samodzielnie komponuje muzykę do filmu, a także tworzy efekty specjalne. Odpowiada również za budżet, a aktorzy oraz osoby zaangażowane w poszczególne etapy produkcji współpracują z nim na zasadach koleżeńskich. – Nad filmem pracuję od sześciu lat, współpracowało ze mną ponad 300 osób. Etap zdjęciowy został już ukończony, film jest też wstępnie zmontowany, pozostała postprodukcja i na jej dokończenie brakuje mi funduszy – wyjaśnia Stanisław Mąderek, twórca filmu „Gwiazdy w czerni”.

W dokończeniu projektu mogą pomóc internauci. W serwisie społecznego finansowania inicjatyw kulturalnych – wspieramkulture.pl – trwa zbiórka na projekt. Za pośrednictwem serwisu każdy może dorzucić swoją cegiełkę i pomóc w realizacji inicjatywy. W zamian za wsparcie, twórca przygotował dla darczyńców prezenty, którymi są m.in. zaproszenie na premię filmu oraz bankiet, a także pojawienie się nazwiska osoby wspierającej w napisach końcowych.

– Spełniam swoje marzenia, cieszę się więc z każdej poświęconej filmowi minuty, czy złotówki – dodaje Stanisław Mąderek. Podobnie myślą o projekcie darczyńcy, którzy chętnie wspierają projekt w serwisie wspieramkulture.pl. – To pierwszy tak nowoczesny projekt filmowy w serwisie. Jesteśmy pod dużym wrażeniem z jakim rozmachem przebiega jego realizacja i ile osób już do tej pory bezinteresownie zaangażowało się w jego realizację – podkreśla Wiktoria Mikowska z serwisu wspieramkulture.pl.