Przejdź do treści

„Polski Portret Własny” w Radiu Plus wg Adriana Klarenbacha

1 Adrian Klarenbach, Polski Portret Własny, Radio PLUS

polski portret własnyDo zespołu redakcyjnego Radia Plus dołączył Adrian Klarenbach – znany dziennikarz i publicysta, który od jutra poprowadzi na antenie stacji cykliczną audycję autorską pt.: „Polski Portret Własny”.

Nowa audycja będzie emitowana w ramach dwugodzinnego pasma publicystycznego, nadawanego w odświeżonej formule na antenie Radia Plus w godzinach 20:00-22:00. W każdy wtorek Adrian Klarenbach, związany zawodowo głównie z Telewizją Polską (obecnie prezenter serwisu informacyjnego w TVP Info), będzie rozmawiać na żywo z zaproszonymi do studia gośćmi, poruszając bieżące tematy społeczno-polityczne. Jak donosi autor audycji, wkrótce w programie pojawią się również felietony „Cybrucha”.

Premierowa audycja „Polski Portret Własny” będzie poświęcona m.in. tematyce związanej z obchodami 70. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Jednym z gości w studiu Radia Plus będzie Zvi Rav-Ner – Ambasador Izraela w Polsce, z  którym Adrian Klarenbach porozmawia m.in. o otwarciu Muzeum Historii Żydów Polskich.

Wieczorne pasmo publicystyczne jest nadawane od poniedziałku do czwartku w godz. 20:00-22:00.W inne dni program prowadzą Marek Zając („Kościół wg. Marka” i „Środek Tygodnia”) oraz Piotr Zworski („Racje Plus Negacje”). Formuła pasma została odświeżona w ramach zmian, wprowadzanych po przejęciu przez Grupę Radiową Time programowania sieci Plus od Grupy Eurozet.