Przejdź do treści

Deweloper, który nie chce sprzedawać Penthouse’ów

1 Cezary Kulesza, Dune, Firmus Group, Maciej Zień, Penthouse

duneTuż nad Morzem Bałtyckim powstał apartamentowiec Dune. Eleganckie apartamenty na wydmie niebawem otworzą się dla mieszkańców. Jednak nie wszystkie. Na najwyższym piętrze wybudowano sześć luksusowych penthouse’ów, z czego jeden został sprzedany za blisko 28.000 zł za m kw. Podczas gdy większość deweloperów rezygnuje z budowania dużych powierzchni, inwestor Dune obserwuje zainteresowanie właśnie największymi apartamentami i penthousami.

Penthouse’y w Dune to jedne z najbardziej luksusowych lokali na polskim Wybrzeżu. Do sprzedania zostało ich już tylko pięć. Pierwszy został sprzedany za blisko 28.000 zł za m kw. w standardzie deweloperskim. Deweloper nie chce zdradzić kim jest nabywca. Natomiast w najbliższym czasie rozpocznie się aranżacja tego lokalu. Powierzchnie użytkowe penthouse’ów wahają się od 93 do 180 m kw., a kolejne metry przy każdym lokalu zajmuje taras, o wielkości nawet do 250 m kw.

Jak oceniają eksperci rynku nieruchomości, większość deweloperów na polskim rynku odchodzi od budowania mieszkań o dużych powierzchniach. Jednak na rynku apartamentowym duża powierzchnia zawsze będzie pożądana. – Zainteresowanie dużymi powierzchniami na rynku nieruchomości luksusowych to norma, to zupełnie inna kategoria i wyższy komfort mieszkania. Na rynku popularnym zainteresowanie dużymi lokalami osłabło już rok temu, natomiast my cieszymy się niespotykanym zainteresowaniem penthousami, czyli lokalami o bardzo dużej powierzchni na najwyższym piętrze – ocenia Cezary Kulesza, kierownik sprzedaży i marketingu w Firmus Group. Jednymi z pierwszych sprzedawanych apartamentów w Dune były te zlokalizowane od frontu, z widokiem na morze, o powierzchniach od 85 do 120 m kw. Wtedy oferta penthouse’ów była już zablokowana. Klienci, którzy poszukiwali i nadal poszukują apartamentu wypoczynkowego, a nie zdążyli z decyzją o zakupie ustawili się w kolejce po penthouse’y w Dune. Bardzo często na limitowane dobra luksusowe jest tak wielu chętnych, że tworzą się listy rezerwacyjne. Tak jest właśnie w tym przypadku. Deweloper zorganizował więc listy rezerwacyjne na penthouse’y, a ich sprzedaż ruszy dopiero po zakończeniu całej inwestycji – w czerwcu br.

Penthouse od Zienia to gwarancja elegancji

Nad aranżacją jednego z pierwszych na rynku penthouse’ów pokazowych pracuje znany polski projektant Maciej Zień. Artysta wybrał lokal z widokiem na morze od strony północnej i zachodniej oraz z widokiem na korony drzew niewielkiego lasu sosnowego, od strony południowej. Projekt obejmie całkowitą aranżację penthouse’u, począwszy od stanu deweloperskiego, poprzez wszelkie prace wykończeniowe i dekoracyjne, aż do umeblowania wnętrz i kreację określonego stylu. – W projektowaniu wnętrz jestem zwolennikiem praktycznych, ponadczasowych rozwiązań. W apartamencie będą wyczuwalne wyraźne wpływy marynistyczne, ale w bardzo minimalistycznym i eleganckim wydaniu – powiedział Maciej Zień.

Deweloper nie chce sprzedawać penthouse’ów?

Sprzedaż tych eleganckich przestronnych penthouse’ów rozpocznie się w czerwcu br., jest wielu chętnych, aby zamieszkać przy samej linii morza, dlatego też pojawiły się listy rezerwacyjne. Penthouse’ów jest tylko pięć. – Chwilowo wstrzymaliśmy sprzedaż, w pierwszej kolejności podpisujemy umowy na apartamenty z pozostałych pięter. Lokalizacja jaką wybraliśmy do realizacji Dune zobowiązuje, drugiej takiej nie ma na całym polskim wybrzeżu, nic więc dziwnego, że wiele osób nie liczy się z ceną i pragnie mieć swój apartament wypoczynkowy właśnie tutaj – mówi Cezary Kulesza.

Inwestycja i prestiż

Tak duży i elegancki lokal w jednej z najlepszych lokalizacji nad Bałtykiem to idealny sposób nie tylko na wspaniały wypoczynek, ale także na inwestowanie w nieruchomości. Apartamenty w najlepszych lokalizacjach wynajmuje wiele zamożnych osób, dla których najbardziej liczy się jak najlepszy widok z okna, bez względu na cenę. A z najwyższego piętra Dune widać bezkresne morze i korony drzew. Coraz więcej ludzi przekonuje się o tym jak atrakcyjne jest inwestowanie w luksusowe nieruchomości w kurortach. Dochody przekraczają niejednokrotnie lokaty bankowe, przynoszą zyski na poziomie ok. 10 proc. i co ważne, w dobie dzisiejszego kryzysu, inwestowanie w nieruchomości jest bezpieczniejsze niż inne formy lokowania pieniędzy.

Budowa apartamentowca Dune powoli dobiega końca, otwarcie zaplanowano na czerwiec br. Będzie to idealny moment na rozpoczęcie sezonu nad Bałtykiem. Dune będzie miał dwa baseny zewnętrzne, dla dzieci i dla dorosłych, całoroczną kawiarnię otwierającą się na plażę i morze. Wszystkie apartamenty w Dune wykańczane są pod klucz. To apartamentowiec położony najbliżej morza z powstających obecnie na polskim wybrzeżu budynków o wysokim standardzie.