Zacznij marzyć o maju

1 majówka, Marta Kaczmarek, Mateusz Goliat, Noclegowo.pl, WymarzonaMajowka.pl

iturBiorąc jedynie dzień urlopu, tegoroczny majowy weekend może dla nas potrwać aż 5 dni. To idealna okazja do odpoczynku. Mimo śniegu za oknem, wiosenny wyjazd warto zaplanować już teraz – pod koniec miesiąca ceny wzrosną nawet o 20%.

Badania wskazują, że Polacy nie chcą spędzać majówki w domu i zazwyczaj decydują się na kilkudniową wycieczkę. Biura podróży kuszą promocjami, wybieramy jednak częściej wyjazdy indywidualne. Organizacja przejazdu czy noclegu we własnym zakresie nie stanowi żadnej trudności.

– Chętnie planujemy podróże przez Internet. To najszybszy sposób na znalezienie noclegu dostosowanego do naszych potrzeb – mówi Mateusz Goliat z Noclegowo.pl.

Choć istnieją amatorzy wypoczynku w tropikach, wyniki sondy w serwisie WymarzonaMajowka.pl wskazują, że 43% Polaków planuje spędzić weekend majowy w kraju. Najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów są kurorty górskie (np. Zakopane, Karpacz) i nadmorskie (np. Trójmiasto). Niestety, tam ceny będą najwyższe. Z tego powodu wielu wybiera mniejsze, mniej znane miejscowości. Podczas majowego weekendu odbywają się w nich ciekawe koncerty, wystawy czy zloty, które przyciągają turystów.

Miłośników historii i tradycji na pewno zainteresuje Wojskowa Majówka w Mrągowie. To wyjątkowa okazja do podziwiania pojazdów należących do Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz przejażdżki sprzętem pancernym. Ciekawą propozycję przygotowała Srebrna Góra. Majówka na Twierdzy to m.in giełda staroci, rockowe koncerty, turnieje rycerskie i zlot motocyklowy. Muzeum Kurpiowskie w Wachu zaprasza natomiast na imprezę folklorystyczną.

Turyści lubiący spędzać czas aktywnie nie mają na co narzekać. Kurs kitesurfing’owy na Rugii, obóz triathlonowy w Sierakowie, a może majówka z badmintonem w Słomnikach? Każdy znajdzie coś dla siebie! Majówkę z dziećmi można spędzić sportowo na marynarskim pikniku rodzinnym w Mikołajkach. Stadniny i kluby jeździeckie oferują naukę jazdy, często organizują również imprezy dla rodzin.

Polacy coraz chętniej odwiedzają SPA – świetne miejsca do “naładowania akumulatorów”. Hotele i ośrodki SPA prześcigają się z pomysłami na majowy weekend. Można znaleźć oferty dla dwojga, dla rodzin, a nawet dla przyjaciółek! Pobyt w SPA nie należy do najtańszych, jednak podstawowe pakiety zabiegów można wykupić po przystępnych cenach.

Weekend majowy to dobry moment do zwiedzenia dużych polskich miast. Większość Polaków woli spędzać pierwsze ciepłe, wiosenne dni na  łonie natury, dlatego ceny noclegów w miastach stają się bardziej konkurencyjne. Muzea, teatry i kina często oferują podczas majówki wyjątkowe wystawy, pokazy, wydarzenia.

Internetowe oferty są bardzo zróżnicowane. W zależności od możliwości finansowych i miejsca, w które chcemy wyjechać, możemy szukać kwater, apartamentów. Warto korzystać jedynie ze sprawdzonych portali. Oferta polskich hoteli, gospodarstw agroturystycznych i miast jest bogata, jednak żeby cieszyć się udaną majówką, warto już teraz zacząć szukać miejsca na wymarzony wypoczynek.