W Bonarce o zdrowiu mam i noworodków

1 Bonarka, SMYK, Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek

bonarkaCiąża to dla każdej kobiety czas wzmożonej troski o własne zdrowie. Ale co dokładnie zrobić, by zagwarantować sobie oraz swemu dziecku maksymalne bezpieczeństwo i szczęśliwy poród? Na te pytania 20 kwietnia odpowiedzą w Bonarce eksperci ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek w ramach akcji „Ujastek w trosce o kobietę ciężarną i jej dziecko” organizowanej we współpracy z siecią SMYK.

Akcja trwać będzie od 12.00 do 18.00 w salonie SMYK Megastore (poziom +1). Do dyspozycji klientów będą położne, psycholodzy, specjaliści ze szpitala i szkoły rodzenia. Odpowiedzą oni na wszelkie pytania, wyjaśnią wątpliwości związane z badaniami prenatalnymi, zademonstrują pokaz masażu shantala (wywodzącego się z indyjskiej tradycji masażu dla noworodków) i udzielą porad dotyczących karmienia piersią. Klientki zainteresowane jak najlepszym przygotowaniem się do opieki swym dzieckiem będą mogły wziąć także udział w konsultacjach laktacyjnych oraz w mini szkole rodzenia (pokaz pielęgnacji noworodka, przewijanie, prawidłowe noszenie itp.).

Co ważne, oprócz spotkania z ekspertami, na gości Bonarki czekać będzie najnowszy sprzęt do diagnostyki ćwiczeń. Przez cały czas trwania akcji wykonywane będą bezpłatne badania USG 3D/4D oraz pomiary ciśnienia.

„Organizowane w Bonarce przedsięwzięcie służyć ma przede wszystkim ochronie zdrowia przyszłych mam, poszerzenie ich wiedzy na temat zdrowia, pielęgnacji i rozwoju dziecka oraz przygotowanie do świadomego macierzyństwa”- wyjaśnia ideę Marcin Berendt, marketing manager Bonarki. „Jest to już kolejna taka prozdrowotna akcja, do której zapraszamy nasze klientki i klientów. Jesienią we współpracy z Fundacją McDonalda oferowaliśmy bezpłatne badania USG dla dzieci, a w lutym każdy zainteresowany mógł zmierzyć swoje ciśnienie tętnicze i dowiedzieć się, jak uniknąć chorób układu krążenia. Jeszcze nie raz będziemy organizować podobne akcje. Chcemy, by dzięki wizycie w Bonarce każdy poczuł się wybornie!”