Systemy nawigacyjne Garmin w samochodach Mercedes-Benz

1 Daimler AG, Garmin, Matt Munn, Mercedes-Benz

garminGarmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ogłasza, że firma Daimler AG wybrała Garmina jako światowego dostawcę systemów nawigacyjnych do przyszłych modeli marki Mercedes-Benz. Wielokrotnie nagradzane nawigacje firmy Garmin będą w pełni zintegrowane z systemami pokładowymi samochodów Mercedes-Benz przez najbliższe cztery lata.

„Wybór firmy Daimler, aby to Garmin był ich globalnym partnerem do rozwiązań nawigacyjnych podkreśla szerokie możliwości i najwyższą jakość produktów Garmina z segmentu OEM”, mówi Matt Munn, dyrektor zarządzający działu motoryzacyjnego OEM firmy Garmin. „Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem Daimlera i z niecierpliwością czekamy na współpracę oraz możliwość dostarczania wyjątkowych nawigacji jednym z najbardziej wymagających kierowców na świecie.”

Bazując na wygodnym w obsłudze i intuicyjnym interfejsie Garmina, zaawansowana funkcjonalnie nawigacja będzie płynnie zintegrowana z systemem pokładowym samochodów Mercedes-Benz. Wyświetlacz wbudowany w deskę rozdzielczą będzie pokazywał mapę i wskazówki nawigacyjne, natomiast na drugim ekranie za kierownicą użytkownik będzie miał szybki dostęp do innych ważnych informacji, takich jak np. następny skręt. System pokładowy Mercedes-Benz umożliwi również sterowanie funkcjami nawigacji za pomocą wygodnego kontrolera, sprawującego pieczę nad całym systemem, lub poprzez komendy głosowe. Ponadto, najnowsze oprogramowanie nawigacyjne Garmina dostarczać będzie kluczowe informacje dotyczące lokalizacji do zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS – Advanced Driver Assistance Systems), które wspierają kierującego pojazd w trudnych sytuacjach na drodze.

Dział motoryzacyjny OEM Garmin korzysta z bogatego doświadczenia firmy w projektowaniu interfejsów i urządzeń dla segmentów motoryzacyjnego, lotniczego czy morskiego, aby rozwijać innowacyjne systemy pokładowe integrujące nawigację, rozwiązania telekomunikacyjne, informacyjne i multimedialne. Szeroki wachlarz elektroniki pokładowej Garmina dla przemysłu samochodowego zawiera systemy rozrywkowo-informacyjne, telekomunikacyjne, oprogramowanie nawigacyjne, usługi oparte na lokalizacji czy zintegrowane systemy nawigacji. Biura Garmina dedykowane OEM znajdują się na terenie Ameryk, Europy i Azji.