Przejdź do treści

GIGABYTE prezentuje nowe karty z rodziny Radeon HD 7790

1 Gigabyte, GV-R779OC-1GD, GV-R779OC-2GD, Radeon HD 7790

gigabyteGIGABYTE, wiodący producent płyt głównych, kart graficznych oraz akcesoriów dla graczy, wprowadził do sprzedaży dwie nowe karty graficzne bazujące na GPU AMD Radeon HD 7790. Oprócz wydajnego procesora graficznego, którego zegar został fabrycznie podkręcony do 1075 MHz, oba modele wyposażono w szybkie pamięci typu GDDR5 pracujące z efektywną częstotliwością 6000 MHz. W przypadku karty GV-R779OC-1GD do dyspozycji użytkownika oddano 1 GB pamięci GDDR5, zaś model GV-R779OC-2GD oferuje aż 2 GB pamięci GDDR5. Konfiguracja taka gwarantuje swobodną i komfortową zabawę w rozdzielczości HD w najnowszych grach. Niewątpliwym plusem debiutujących kart graficznych GIGABYTE są autorskie rozwiązania systemów chłodzenia, które oferują wysoką kulturę pracy oraz doskonałą efektywność odprowadzania ciepła. GV-R779OC-1GD wykorzystuje konstrukcję opartą na pojedynczym wentylatorze oraz technologii Triangle Cool. Model GV-R779OC-2GD to cieszący się uznaniem system WINDFORCE™ 2X z dwoma wentylatorami wspieranymi także przez technologię Triangle Cool. Karty graficzne GIGABYTE GV-R779OC-1GD i GV-R779OC-2GD zapewniają również obsługę najnowszych standardów i technologii, w tym AMD Eyefinity, EyeSpeed, CrossFireX czy Avivo HD.

Dodatkowo, przy budowie obu kart graficznych zastosowano wysokiej jakości podzespoły, standard GIGABYTE Ultra Durable 2, które wpływają zarówno na zwiększenie stabilności pracy jak i wydłużenie okresu użytkowania akceleratorów. Wszystkie te elementy sprawiają, że najnowsze produkty GIGABYTE, to niezwykle interesująca propozycja dla graczy szukających wydajnych a przy tym niedrogich kart graficznych.

GIGABYTE WINDFORCE 2X z technologią Triangle Cool

Produkty GIGABYTE, oprócz wysokiej wydajności, wyróżniają się także zastosowaniem autorskich, niezwykle efektywnych zestawów chłodzenia. Karta GV-R779OC-2GD jest wyposażona w WINDFORCE™ 2X z technologią Triangle Cool. Jego podstawą są dwa wentylatory o średnicy 100 mm, które gwarantują bardzo wysoki przepływ powietrza. Kolejnym elementem WindForce 2X są miedziane rurki cieplne, pozwalające na szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. To innowacyjne rozwiązanie pomaga zmniejszyć nadmierne wydzielanie ciepła i minimalizuje poziom hałasu poprzez zwiększenie liczby kanałów powietrznych, które tworzą bardziej wydajny system chłodzenia.

GIGABYTE Ultra Durable 2

Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów przy produkcji karty graficznej to klucz do wydłużenia jej żywotności oraz zapewnienia stabilnej pracy. GIGABYTE po raz kolejny wytycza nowe standardy poprzez użycie w swoich produktach cewek z rdzeniem ferrytowym oraz polimerowych kondensatorów i tranzystorów MOSFET o obniżonej rezystancji. Dzięki temu karty graficzne GIGABYTE z technologią Ultra Durable 2 charakteryzują się wyższą stabilnością i niezawodnością. Dodatkowo produkty z logo Ultra Durable 2 wyróżniają się również nowym, zoptymalizowanym układem rozmieszczenia elementów na płytce PCB, co przekłada się na lepsze właściwości elektryczne i przewodzące oraz poprawioną charakterystykę cieplną.

Sugerowana cena detaliczna karty to GV-R779OC-1GD: 545,00 PLN brutto.

Sugerowana cena detaliczna karty to GV-R779OC-2GD to: 675,00 PLN brutto.