Przejdź do treści

Nowe wcielenia Triss i Geralta

1 CD Projekt, CDP.pl, Geralt z Rivii, Michał Gembicki, Wiedźmin

cdpCDP.pl, spółka z Grupy CD PROJEKT, rozszerza swoją ofertę produktową w kategorii „gier bez prądu”. W połowie kwietnia do sklepów trafią pierwsze cztery zestawy kolekcjonerskich puzzli. Przy ich projektowaniu wykorzystano grafiki związane z grami z serii „Wiedźmin”. Zarówno fani puzzli jak i miłośnicy wiedźmińskiej sagi otrzymają kolejny, starannie przygotowany i atrakcyjny produkt, który zapewni wiele godzin doskonałej rozrywki.

„Widzę ogromny potencjał w wykorzystaniu grafik z najpopularniejszych gier wideo w ekskluzywnych edycjach puzzli. Cieszę się mogąc wykorzystać nasze kontakty z twórcami gier wideo i umiejętności wydawnicze, aby zaoferować klientom zupełnie nowe produkty – kolekcjonerskie puzzle fantasy!” – powiedział Dyrektor Zarządzający CDP.pl Michał Gembicki.

Grupa CD PROJEKT, do której należy CDP.pl, kojarzy się w dużej mierze z wiedźminem Geraltem z Rivii. Grafiki wykorzystane w puzzlach powstały w procesie produkcji gier wideo realizowanym przez Studio CD Projekt RED.

„Zaczynamy od puzzli wykorzystujących grafiki związane z bardzo silną marką gry  Wiedźmin, ale to dopiero początek. Rozmawiamy już o kolejnych licencjach, które chcemy wykorzystać w przyszłości w kolejnych edycjach puzzli” – zapowiedział Artur Machlowski, szef działu „Gry bez prądu” w CDP.pl.

Oprócz ekskluzywnych i nietypowych pudełek, oraz wysokiej jakości 1500 elementowych puzzli (w formacie 85 x 58 cm), fani Geralta z Rivii znajdą w środku plakat, który ułatwi układanie całego obrazu, a także unikatowy klucz identyfikujący dany produkt. Klucz ten pozwoli w przyszłości na udział w specjalnych akcjach promocyjnych przeznaczonych wyłącznie dla posiadaczy zestawów oraz na odkrycie pewnej tajemnicy ukrytej w puzzlach.

wiedzmin 1 dziki gonNowe produkty będą dostępne przede wszystkim w sklepach hobbystycznych. CDP.pl jako dystrybutor gier planszowych oraz najpopularniejszej w Polsce kolekcjonerskiej gry karcianej „Magic: The Gathering” współpracuje z szeroką siecią takich sklepów na terenie całej Polski.

Szczegółowe informacje na temat serii, oraz lista sklepów prowadzących sprzedaż już wkrótce będą dostępne na – http://puzzle.cdp.pl

wiedzmin 2CDP.pl działa na rynku dystrybucji gier od 1994 r. W 2009 r. spółka rozpoczęła dystrybucję filmów na płytach DVD i Blu-ray a w 2012 r. dołączyła do swojego portfolio również gry planszowe oraz karciane. W październiku zeszłego roku spółka uruchomiła platformę cyfrowej dystrybucji CDP.pl za pośrednictwem której sprzedaje gry, eBooki oraz eKomiksy. Obecnie na platformie dostępnych jest ponad 400 produktów.

W ubiegłym tygodniu Grupa CD PROJEKT przedstawiła aktualizację strategii na lata 2013-2016. Zgodnie z nią CDP.pl ma jeszcze w 2013 r. wprowadzić na swoją platformę cyfrowej dystrybucji nową kategorię produktów a także gry nowych, czołowych producentów.