Przejdź do treści

Rekordowe wyniki serwisu MojeGotowanie.pl

1 G+J, Katarzyna Lech, Michał Adamczyk, MojeGotowanie.pl

g+jSerwis internetowy MojeGotowanie.pl (prowadzony przez Wydawnictwo G+J) umacnia pozycję wśród największych serwisów kulinarnych w Polsce. W marcu ustanowił rekord popularności uzyskując ponad 9,4 mln odsłon wygenerowanych przez 1,5 mln unikalnych użytkowników.

Przed Wielkanocą miliony Polaków poszukiwały inspiracji na świąteczne dania w Internecie. Potwierdzają to statystyki zanotowane przez jeden z największych serwisów kulinarnych w Polsce – MojeGotowanie.pl. W tygodniu przedświątecznym serwis odwiedziło ponad 600 tys. unikalnych użytkowników, z tego 150 tys. w Wielki Piątek.

– Niezmiennie popularne są typowe dania Wielkanocne, jak żury, pasztety czy mazurki. Coraz więcej Polaków lubi jednak eksperymentować w kuchni, czego potwierdzeniem jest duże zainteresowanie także bardziej wyszukanymi przepisami – podkreśla Katarzyna Lech, redaktor prowadząca serwisu MojeGotowanie.pl.

Tradycyjnie przed świętami ruch w serwisie rośnie, ale tegoroczne wyniki były rekordowe. W marcu liczba odsłon przekroczyła 9,46 mln, a więc wyniosła o przeszło 70 proc. więcej niż rok wcześniej. Również liczba unikalnych użytkowników znacząco się zwiększyła – do 1,56 mln (rok do roku wzrost o 46%).

O serwisie

Serwis MojeGotowanie.pl należy do Wydawnictwa G+J, które wydaje także miesięcznik Moje Gotowanie. Serwis opiera się na aktywnej społeczności – użytkownicy nie tylko znajdą w nim kilkadziesiąt tysięcy przepisów na smaczne i zdrowe dania, ale także mogą dzielić się swoimi kulinarnymi osiągnięciami.

O Wydawnictwie G+J Polska

To jeden z największych wydawców magazynów, książek i serwisów internetowych w Polsce. Publikuje m.in. magazyny Claudia, Gala, Glamour, Focus, Moje Gotowanie, National Geographic i Sekrety Nauki. Prowadzi m.in. serwisy epuls.pl, gala.pl, focus.pl, kobieta.pl, mojegotowanie.pl, national-geographic.pl, rodzice.pl i stylio.pl. Więcej o Wydawnictwie na stronie www.guj.pl.