Przejdź do treści

Najnowsza aktualizacja aplikacji nawigacyjnej Garmina dla iOS

1 Garmin, iOS, NAVIGON

garminGarmin aktualizuje aplikacje NAVIGON dla iPhone’ów i iPadów. Aplikacja NAVIGON Europe zapewnia precyzyjną nawigację i szereg dodatkowych funkcji, takich jak dostęp do informacji z Wikipedii o interesujących miejscach w okolicy, możliwość udostępniania swojej lokalizacji wybranym osobom czy współpraca z samochodowym systemem audio.

Aplikacje nawigacyjne Garmina w wygodny sposób integrują informacje z Wikipedii o mijanych miejscach. Klikając na ikony Wikipedii wyświetlane na mapie, otrzymujemy dostęp do szczegółowych informacji o wybranym budynku czy miejscu. Użytkownik ma również możliwość przeszukiwania bazy danych Wikipedii w celu znalezienia interesujących go informacji.

Najnowsza aktualizacja rozwija również już istniejące funkcje społecznościowe, takie jak Foursquare czy Glympse.

Zintegrowana w aplikacji funkcja Foursquare udostępnia użytkownikom lokalizacje z sieci społecznościowej Foursquare i pozwala „zameldować się” u celu podróży. Teraz są one wyświetlane w widoku mapy, co znacznie ułatwia ich znajdowanie.

Funkcja Glympse umożliwia udostępnianie swojej lokalizacji przyjaciołom, rodzinie czy partnerom biznesowym, niezależnie od tego, czy korzystają z aplikacji na smartfonie czy po prostu przeglądarki internetowej. Odbiorcy są informowani poprzez SMS lub e-mail, a następnie mogą śledzić trasę użytkownika przez określony czas. Do podglądu na Glympse nie potrzebują żadnej specjalnej aplikacji – wystarczy przeglądarka internetowa. Lokalizacja jest udostępniana przez wybrany odcinek czasu – od jednej minuty do czterech godzin. Dzięki najnowszej aktualizacji możliwe jest dodawanie/usuwanie kontaktów lub zmiana czasu udostępniania lokalizacji w trakcie, gdy funkcja Glympse jest aktywna.

Dzięki możliwości przesyłania dźwięku przez Bluetooth, aplikacja zapewnia także lepszą integrację z samochodowym systemem audio. Wystarczy podłączyć telefon za pomocą Bluetooth do systemu audio, a głosowe wskazówki dojazdu będziesz wyraźnie słyszał przez samochodowe głośniki. Jeśli słuchasz również muzyki z iPhone’a przez głośniki samochodowe, aplikacja automatycznie wykryje to połączenie i wyłączy muzykę przed dostarczeniem wskazówek głosowych.

Ponadto, funkcja myTrends, bazując na naszych nawykach, automatycznie zapamiętuje częste i ulubione trasy oraz cele podróży. Następnie w konkretnych dniach i o danych godzinach przewiduje trasę bez konieczności wpisywania adresu docelowego przez użytkownika.

W sam raz na wyczekiwany początek sezonu wiosennych wycieczek Garmin obniża ceny aplikacji nawigacyjnych (oferta dostępna do 8 kwietnia 2013 r.):

  • NAVIGON Europe – 69.99 € (zamiast 89.99 €)
  • FreshMaps XL (aktualizacje map co 3 miesiące) – 19.99 € (zamiast 29.99 €)
  • Traffic Live – 12.99 € (zamiast 19.99 €)

Poznaj aplikację NAVIGON: http://www.youtube.com/watch?v=7YknQrmrWmo

Informacje o firmie Garmin International

Garmin International Inc. jest spółką zależną Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN), globalnego lidera nawigacji satelitarnej. Począwszy od 1989 r. firmy wchodzące w skład tej grupy projektują, produkują, wprowadzają na rynek oraz sprzedają urządzenia i aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne oraz informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM. Spółka Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne podmioty zależne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Więcej informacji można uzyskać w wirtualnym biurze prasowym na stronie internetowej Garmin pod adresem www.garmin.com/pressroom lub pod numerem telefonu  +48 (0) 22 20 58 971. Wszystkie inne marki, nazwy produktów, nazwy firm, znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.