Przejdź do treści

Kwietniowy National Geographic Polska z pięcioma okładkami

1 Edyta Pudłowska, G+J, Krzysztof Wielicki, National Geographic

Kwietniowe wydanie National Geographic Polska ukazało się z pięcioma różnymi okładkami. Czytelnicy mogą wybrać je, dokonując zakupu. Gościem specjalnym tego numeru jest Krzysztof Wielicki, który pojawił się w rubryce „Pod flagą NG”, poświęconej jubileuszowi 125-lecia Towarzystwa National Geographic. Numer ukazał się 2 kwietnia br. Towarzyszą mu działania promocyjne.

Pięć okładek kwietniowego National Geographic Polska ilustruje temat numeru, którym są największe cywilizacje w historii ludzkości. Multiplikacja okładek została zastosowana pierwszy raz w 14-letniej historii polskiej edycji magazynu, dzięki wsparciu firmy Samsung. Wydania z kilkoma wersjami okładek ukazywały się już m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.

national geographic

– Z doświadczeń innych redakcji wynika, że czytelnicy bardzo pozytywnie przyjmowali multiplikację okładek, dlatego zdecydowaliśmy się zastosować ten zabieg w polskim wydaniu. Okazją jest jubileusz 125-lecia Towarzystwa National Geographic, którego obchody trwają w magazynie przez cały 2013 rok. Pięć wersji okładek to nie pierwsza i nie ostatnia niespodzianka, której prenumeratorzy i czytelnicy mogą się spodziewać w jubileuszowym roku – wyjaśnia Edyta Pudłowska, Dyrektor ds. Promocji i Wydawniczy.

Gościem honorowym kwietniowego wydania jest Krzysztof Wielicki. To jeden z najwybitniejszych polskich wspinaczy wysokogórskich. Piąty człowiek na ziemi, który zdobył Koronę Himalajów. Na trzy z ośmiotysięczników wszedł jako pierwszy w zimie, w tym na Mount Everest. W kwietniu dołączył do grona 12 wyjątkowych osób, które w tym roku redakcja obdaruje unikalną trójkolorową flagą, symbolem 125 lat badań i odkryć wspieranych przez National Geographic Society. Osoby te są również gośćmi rubryki „Pod flagą NG”, prowadzonej przez redaktor naczelną Martynę Wojciechowską i rozpoczynającej wszystkie wydania magazynu w 2013 r. W styczniowym numerze zagościł Jerzy Owsiak, w lutowym Elżbieta Dzikowska, zaś w marcowym prof. Norman Davies. Fotorelację i video z przekazania jubileuszowej flagi Krzysztofowi Wielickiemu dostępne są na stronie  www.125lat.national-geographic.pl.

W kwietniowym wydaniu redakcja bada, czym wyróżniały się największe cywilizacje w historii ludzkości i co im zawdzięczamy. Przygląda się też fenomenowi piramid oraz poszukiwaczom fortuny w postaci mamucich ciosów, które oddaje topniejąca wieczna zmarzlina Syberii. Publikuje raport z Amazonii próbujący ustalić, czy gigantyczne mahoniowce da się jeszcze ocalić przed przeczesującymi puszcze drwalami. W numerze znajdzie się też artykuł o manatach – wodnych ssakach pielgrzymujących do ciepłych źródeł. Prenumeratorów czeka dodatkowo nocny spacer po słynnych ogrodach świata.

Na łamach trwa akcja odnajdywania archiwalnych zdjęć. Do końca czerwca 2013 r. można nadsyłać najstarsze fotografie dokumentujące życie Polaków sprzed lat. Redakcja poszukuje zdjęć zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich, zrobionych od początków istnienia fotografii do 1980 r.

Kwietniowemu numerowi National Geographic Polska towarzyszy wsparcie promocyjne, które obejmie: Radio Zet, miesięczniki „Top Gear”, „NG Traveler” i „Focus Historia”, tygodniki „Auto Świat” i „Polityka” oraz kampanię w HDS. Działania promocyjne będą prowadzone również na portalach Wirtualna Polska i Onet.pl. Za planowanie działań odpowiada Dział Marketingu Wydawnictwa G+J Polska.

Informacje o numerze 4/2013:

  • Pierwszy dzień sprzedaży: 2 kwietnia 2013 r.
  • Objętość: 132 strony (plus 16 stron dla prenumeratorów).
  • Cena: 12,99 zł.