Przejdź do treści

Zdolny i zdalny. HouseParty Portable – nowy, bezprzewodowy głośnik od Gear4

Wygoda związana z korzystaniem z bezprzewodowych urządzeń elektronicznych, coraz częściej staje się istotnym czynnikiem w procesie decyzyjnym przy zakupie danego przedmiotu. Bezprzewodowość to większa mobilność, a także brak zbyt długich kabli plączących się po podłogach. Co zatem może być lepszego, niż urządzenie bezprzewodowe? Odpowiedzi dostarcza firma Gear4, przedstawiając swój nowy głośnik, HouseParty Portable – urządzenie bezprzewodowe z opcją zdalnego sterowania. Wygodne słuchanie muzyki staje się jeszcze wygodniejsze, niż dotychczas.

Nowy bezprzewodowy głośnik od Gear4 to kolejny już członek rodziny HouseParty, nowoczesnych i niezwykle eleganckich urządzeń przeznaczonych do użytku domowego. Wyposażony on został w złącze umożliwiające współpracę z iPhone’ami, iPodami i iPadami. W celu zwiększenia mobilności i wygody korzystania, złącze wbudowane zostało w urządzenie w postaci niewielkiej wysuwanej szufladki, którą – w razie przenoszenia głośnika – można bezpiecznie schować, tak by nie uległa uszkodzeniu. Podłączone do HouseParty Portable urządzenie Apple, podczas odtwarzania muzyki, ładuje jednocześnie baterię.

Do odtwarzania muzyki za pomocą nowego głośnika Gear4, nie jest jednak koniecznie stałe połączenie między HouseParty Portable a urządzeniem mobilnym Apple. Głośnik wyposażony został również w moduł technologii Bluetooth oraz kodek aptX, zapewniający bezprzewodowe przesyłanie muzyki w czasie rzeczywistym, bez zakłóceń i opóźnień. Parowanie urządzeń odbywa się w sposób łatwy i intuicyjny – wystarczy przytrzymać wciśnięty przycisk aktywujący głośnik, a gdy ten stanie się wykrywalny, połączyć go z dowolnym urządzeniem Apple. Do pełnego wykorzystywania możliwości głośnika, konieczne jest pobranie bezpłatnej aplikacji SmartLink Wireless dostępnej na platformie AppStore. Tak połączonym głośnikiem można już swobodnie sterować z dowolnego miejsca w pokoju – siedząc przy biurku, czy leżąc na łóżku można zdalnie zmieniać utwory, zwiększać bądź zmniejszać głośność odtwarzania.

HouseParty Portable wyposażony został w akumulator litowo-jonowy, który pozwala na odtwarzanie muzyki do 16 godzin bez przerwy. Zarządzanie mocą urządzenia ułatwia również aplikacja SmartLink Wireless. Udostępnia ona trzy tryby działania głośnika: tryb Party, który skraca żywotność baterii do 3 godzin, w zamian zapewnia jednak moc wystarczającą do stworzenia prawdziwie imprezowego klimatu, tryb Normal, pozwalający na korzystanie z głośnika do 10 godzin przy standardowym poziomie głośności oraz tryb Extended wydłużający okres żywotności baterii do 16 godzin przy niższym poziomie zużycia mocy, a zatem i umiarkowanej głośności.

Technologie i rozwiązania zastosowane w głośniku HouseParty Portable:

  • Kodeki ACC (Advance Audio Codec) oraz aptX zapewniające najwyższą jakość w przekazywaniu bezprzewodowego dźwięku.
  • Akumulator litowo-jonowy gwarantujący aż do 16 godzin nieustannego odtwarzania muzyki.
  • Złącze dokujące umieszczone w wysuwanym panelu, pozwalające na ładowanie baterii mobilnego urządzenia Apple, podczas odtwarzania muzyki dostępnej w jego pamięci.
  • Port Aux In umieszczony na tylnej obudowie głośnika, pozwalający na połączenie go z każdym urządzeniem nadawczym wyposażonym w złącze 3,5 mm.
  • Darmowa aplikacja SmartLink Wireless pozwalająca na zdalne sterowanie głośnikiem oraz wykorzystywanie go w formie budzika.
  • Nowoczesny, elegancki design oraz kompaktowe wymiary urządzenia, sprawiające, że wpasowuje się ono idealnie w każdą przestrzeń domową – zarówno tę nowoczesną, jak i tę bardziej klasyczną.

Cena i dostępność

HouseParty Portable w sprzedaży dostępny będzie w kwietniu 2013 roku. Jego cena wyniesie 449 PLN.