Przejdź do treści

8 aplikacji w 24h – rekordowy hackathon od DDB Warszawa

Na hackathonie organizowanym przez DDB Warszawa w zaledwie 24 godziny powstało 8 aplikacji! To rekord pośród wszystkich hackathonów, które dotychczas odbywały się w Polsce.

Trzecia edycja HackWro pod nazwą „Sky is not the limit“ przerosła oczekiwania organizatorów i samych uczestników. W piątkowy wieczór na terenie portu lotniczego we Wrocławiu spotkało się 40 programistów, grafików i ludzi biznesu. W niecałą godzinę powstało 8 zespołów, które miały za zadanie stworzyć do 19 następnego dnia w pełni działające aplikacje na telefony komórkowe, które usprawnią lub ulepszą transport lądowy, morski, powietrzny, a także kosmiczny – niektórzy wzięli to przesłanie bardzo dosłownie, ale o tym poniżej.

W finałowy sobotni wieczór w sali konferencyjnej portu lotniczego zgromadziło się około 100 entuzjastów nowych technologii, aby sprawdzić, czy w 24 godziny można stworzyć działającą aplikację na smartfony. Nikt się nie zawiódł. Każdy zespół przygotował działającą aplikację oraz prezentację opisującą założenia, jakimi kierował się przy realizacji swojego pomysłu.

W zaledwie 24 godziny powstało 8 fantastycznych aplikacji:

FunGuide – to przewodnik głosowy, dzięki któremu możemy wysłuchać informacji o drodze, po której się poruszamy np. mijanych ulicach, ciekawych miejscach. Możemy też uzyskać szczegółowe informacje o konkretnych obiektach, dzięki wykorzystaniu notek z Wikipedii, czytanych w aplikacji przez symulator głosu.

Maszyna czasu – to projekt okryty tajemnicą od samego początku wydarzenia, nawet deklaracja podpisania NDA z wieloma karami umownymi nie pomogła w wyciągnięciu od zespołu informacji. Prezentacja produktu zaskoczyła wszystkich – zobacz koniecznie film poniżej. Zespół postanowił pójść znacznie dalej niż konkurencja i zmierzyć się z najciekawszym z rodzajów podróży. Od zarania dziejów ludzkość śniła o możliwości podróży w czasie – dzięki dekadom rozwoju technologicznego i niezłemu SDK od Apple byli w stanie zrealizować to marzenie w mniej niż 12 godzin. Maszyna czasu pozwala na podróże w pzyszłość! Przygotuj się psychicznie, pożegnaj z rodziną i podążaj środkiem tunelu, nie odrywając palca od ekranu. Zapomnij o wszystkich troskach i pozwól, żeby mijały sekundy, minuty, a jeśli nie rozboli Cię palec – nawet godziny.

Wave and find – pomysł powstał z potrzeby chwili. Podczas powrotu do domów jeden z twórców aplikacji się zgubił i nie mógł określić swojego położenia, bo nie znał okolicy, w której się znalazł. Wave and find rozwiązuje jego problem. Wystarczy potrząsnąć telefonem, który określa położenie użytkownika i nadaje mu 4-cyfrowy PIN. Druga osoba po wpisaniu tego kodu widzi położenie zagubionego, dzięki czemu jest w stanie mu pomóc w dotarciu do celu.

Mam Kanara – to aplikacja, która sprawia, że znika stres związany z niespodziewanymi podróżami komunikacją miejską. Użytkownik może zgłosić obecność kontrolera biletów, jego lokalizację oraz „czas występowania“. Zgłoszenie rozprzestrzenia się po mapie zgodnie ze średnią prędkością transportu publicznego i ma określony „czas życia“. Każdy użytkownik wkraczający na teren działania kanara dostaje powiadomienie z zaznaczoną pozycją i polem działania kontrolera.

Around the world – to aplikacja, dzięki której jesteś w stanie zaplanować swoją wymarzoną podróż dookoła świata. Program uwzględnia wszsytkie Twoje wymagania dotyczące miejsc, które chcesz odwiedzić, pod kątem różnych aktywności, czasu oraz pieniędzy.

Love2wheels – to motocyklowy tracker wycieczkowy. Aplikacja pozwala na nagrywanie śladu trasy, przeglądanie listy zapisanych tras, wgranie tras do portalu love2wheels.com, podgląd oraz widok danej trasy.

CarPop – to quiz samochodowy dla wielu graczy. Aplikacja w formie interaktywnej gry zadaje pytania z branży samochodowej, pozwala grać ze znajomymi. Przyznaje punkty za poprawne odpowiedzi oraz bonusy za szybkie odpowiedzi (poniżej 5 sekund), ma wiele poziomów trudności oraz powiadomienia „push”.

Voyage – to aplikacja informująca użytkowników o najbardziej atrakcyjnych promocjach lotniczych. Algorytm dostosowuje propozycje lotów do preferencji użytkowników, bazując na ich wcześniejszych wyborach.

Jury w składzie: Ewa Rogóż (Co-working Idea Place), Vitaliy Rudnytskiy (SAP Polska), Sebastian Kwiecień (Epic Ventures), Sebastian Kondracki (InTENSO), Martin Solarski (Limango Polska), Miron Mironiuk (DDB Warszawa) po prawie 2 godzinnych prezentacjach i gorącej debacie wybrało zwycięzcę 3 edycji HackWro, którym został zespół FunMedia za aplikację FunGuide. Natomiast drugie miejsce w głosowaniu przyznała publiczność zespołowi przygotowującemu aplikację Wave and find. Wyrózniono jeszcze jeden projekt – Maszyna Czasu, który otrzymał nagrodę specjalną za twórcze i abstrakcyjne podejście do zadanego tématu.