Przejdź do treści

CD PROJEKT otrzyma 1,5 mln euro dywidendy z GOG Ltd.

Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych CD PROJEKT otrzyma równowartość 1,5 mln euro dywidendy od swojej spółki zależnej GOG Ltd. będącej właścicielem globalnej platformy cyfrowej dystrybucji gier GOG.com.

„GOG.com ma bardzo ambitne plany rozwoju w związku z którymi prowadzi ważne projekty badawcze. Pomimo to doskonałe wyniki tej spółki poparte świetnymi przepływami pieniężnymi pozwalają nam na wypłatę dywidendy bez szkody dla rozwoju spółki” – powiedział prezes Adam Kiciński.

Jednostkowy zysk netto segmentu globalnej cyfrowej dystrybucji za który w ramach Grupy CD PROJEKT odpowiada GOG.com w 2012 r. wyniósł 8,25 mln zł wobec 4,76 mln zł w roku 2011 r. Przychody wyniosły odpowiednio 42,1 mln zł wobec 24,9 mln zł przed rokiem. Z zysku za 2012 r. GOG.com wypłaci dywidendę w wysokości równowartości 1,5 mln euro.

„Działalność w obszarze cyfrowej dystrybucji jest jednym z naszych priorytetów. To sektor, który rozwija się bardzo szybko a GOG.com wypracował już na tym rynku bardzo mocną pozycję” – podkreślił Adam Kiciński. Strategia CD PROJEKT zakłada, że Grupa będzie budowała pozycję na rynku globalnym. GOG.com doskonale wpisuje się w te plany. Najlepiej znany jest na kluczowym rynku amerykańskim (choć ma klientów na całym świecie). W Polsce serwis generuje niecałe 2 procent swoich przychodów.

W 2012 r. GOG.com zrealizował wiele istotnych celów strategicznych, podwoił m.in. liczbę kont swoich klientów a także przekroczył poziom 2 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. W trakcie jednej ze swoich promocji trafił do zestawienia 500 najpopularniejszych stron internetowych na świecie. W ciągu roku GOG.com podwoił też liczbę swoich dostawców (producentów i wydawców gier) jest ich już ponad stu. W skali świata GOG.com jest obecnie drugim co do popularności niezależnym serwisem cyfrowej dystrybucji gier w internecie z roku na rok dynamicznie zwiększającym zarówno poziom sprzedaży jak i wykazywany wynik finansowy.

W zeszłym tygodniu CD PROJEKT przedstawił aktualizację swojej strategii i plany na lata 2013-2016  informując m.in., że GOG.com prowadzi dwa duże projekty badawczo-rozwojowe, które mają na celu przyśpieszenie rozwoju platformy w kolejnych latach.

Łącznie Grupa CD PROJEKT zanotowała w 2012 r. rekordowe wyniki finansowe. Skonsolidowany zysk netto wzrósł rok do roku o 19% do poziomu 28,13 mln zł a przychody wzrosły o 20% przekraczając 164 mln zł w 2012 roku.