Wiosna w Szczecinie pod znakiem nowoczesnych technologii

Topienie e-Marzanny, informatyczne potyczki językowe, składanie komputera na czas czy turniej gier – tak zapowiada się tegoroczny pierwszy dzień wiosny w wybranych szczecińskich szkołach. Będzie to również pierwszy dzień Szczecińskich Dni Informatyki! InfoTrendy 2013 to wspólny szyld dla wielu wydarzeń związanych z nowoczesnymi technologiami, które będą odbywać się w Szczecinie przez całą wiosnę. Akcję koordynuje Technopark Pomerania we współpracy z Urzędem Miasta Szczecina.

Tegoroczne Szczecińskie Dni Informatyki zostaną zainaugurowane przez dwa wydarzenia skierowane do gimnazjalistów, które jednocześnie będą ciekawą alternatywą dla wagarowiczów. W Zespole Szkół Łączności po raz czwarty odbędzie się konkurs „Język angielski w meandrach technologii informacyjnej”. W jego trakcie 40 gimnazjalistów będzie łamało sobie głowy nad informatyczno-językowymi pytaniami oraz wykonywało zadania specjalne, takie jak: lutowanie i składanie komputera na czas, montaż wtyczki, czy dopasowanie nazw sprzętu oraz funkcji komputera do ich angielskiego opisu.

Z kolei IV LO zaplanowało na ten dzień obchody Święta Szkolnej Informatyki, które co roku przyciągają ponad 600 gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli ze Szczecina i okolicznych miejscowości. W programie m.in.: topienie e-Marzanny, turniej gier, których twórcami są studenci z wydziału Informatyki ZUT, pokazy, występy artystyczne, prezentacje sprzętu komputerowego, a także możliwość zwiedzania stoisk szczecińskich firm i uczelni.

Tego dnia w  obu szkołach odbędą się również Dni Otwarte, podczas których gimnazjaliści będą mogli zapoznać się z ofertami „Czwórki” i ZSŁ.

W programie InfoTrendów znajdą się nie tylko wydarzenia dla uczniów, ale także konferencje naukowe oraz spotkania profesjonalistów i hobbystów związanych z branżą IT, zatem nieco starsi fani nowych technologii także znajdą coś dla siebie.

18 kwietnia Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp zaprasza na inspirujące, integrujące lokalną branżę informatyczną spotkanie, podczas którego zaproszeni goście podzielą się z uczestnikami doświadczeniem i zaprezentują projekty, nad którymi pracują.

Natomiast w maju Katedra Społeczeństwa Informacyjnego WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego po raz szesnasty zorganizuje konferencję „Problemy Społeczeństwa Informacyjnego”, w trakcie której naukowcy z całej Polski dyskutować będą nad zagadnieniem „Realnych przestępstw w wirtualnym świecie”.

Lista wszystkich wydarzeń odbywających się podczas Szczecińskich Dni Informatyki InfoTrendy nie jest jeszcze zamknięta, wciąż dołączają kolejne, a święto potrwa do lata. Szczegóły dotyczące wydarzeń można znaleźć na stronie: infotrendy.eu

InfoTrendy to wspólny szyld dla wielu wydarzeń związanych z nowoczesnymi technologiami, których celem jest łączenie i pokazanie jak wiele w Szczecinie dzieje się wokół branży IT, a także dalsze rozbudzanie zainteresowania informatyką i nowymi technologiami. Dzięki wspólnym działaniom koordynatora akcji – Technoparku Pomerania, Urzędu Miasta oraz organizatorów poszczególnych wydarzeń, InfoTrendy odbędą się już po raz szósty.

Dotychczas podczas pięciu edycji Szczecińskich Dni Informatyki – InfoTrendy odbyło się 20 konferencji i imprez (również międzynarodowych), 13 spotkań branżowych, a także wiele zajęć informatyczno-technicznych, warsztatów, targów pracy, akcji na rzecz środowiska i społeczności lokalnej oraz atrakcyjnych konkursów, w których łącznie udział wzięły setki uczestników.