Przejdź do treści

Stadion Narodowy w pełni bezpieczny

Przypominamy, że Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie po kontroli przeprowadzonej na Stadionie Narodowym wydała pozytywną opinię w zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego podczas meczów Polska – Ukraina w dniu 22.03.2013 r. i Polska – San Marino w dniu 26.03.2013 r. Stadion od 15 marca posiada pozwolenie na organizację imprezy masowej wydane przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, a wszelkie drobne usterki systemu przeciwpożarowego zostały dawno usunięte.

– Komentowana przez media sprawa w prokuraturze w najmniejszym stopniu nie dotyczy operatora Stadionu Narodowego, spółki PL.2012+.  – mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor ds. Komunikacji Stadionu Narodowego. – Postępowanie toczące się w prokuraturze dotyczy 2012 roku, a stronami są główny wykonawca stadionu, spółka Alpine Bau i spółka NCS odpowiedzialna za rozliczenie inwestycji.

Stadion jest w stu procentach bezpieczny, wszystkie elementy systemu przeciwpożarowego składającego się w sumie z około 12 500 elementów osiągnęły stuprocentową sprawność techniczną, funkcjonalną i użytkową.

– Na piłkarzy czeka piękna zielona murawa, dach jest zamknięty, jesteśmy w stu procentach przygotowani do przeprowadzenia meczów – podkreśla Mikołaj Piotrowski.