Outsourcing Experts zawojuje rynek e-commerce

Outsourcing Experts – holding skupiający spółki oferujące usługi z zakresu business process outsourcing – poszerza strukturę grupy o firmę Divante, dostawcę innowacyjnych rozwiązań dla e-biznesu. Dzięki pozyskaniu kolejnych kompetencji Grupa OEX zaoferuje klientom najszerszy na rynku wachlarz usług z obszaru outsourcingu  sprzedaży.

Na mocy podpisanej na początku marca umowy Outsourcing Experts objął większościowy pakiet udziałów w spółce Divante. Fuzja pozwoliła stworzyć unikalną w Polsce ofertę outsourcingu sprzedaży i procesów marketingowych, ze względu na jej zakres i kompleksowość. Po raz pierwszy w kraju jeden dostawca oferuje tak szeroką paletę działań zarówno w kanałach tradycyjnych, jak i w internecie.

Divante to jeden z liderów dynamicznie rozwijającego się rynku e-commerce oraz e-marketingu. Dzięki połączeniu kompetencji spółki z doświadczeniem wchodzącej w skład Grupy OEX firmy Cursor, klienci będą mieli dostęp do rozwiązań end-to-end dla obszaru sprzedaży internetowej. Obejmują one projekt, wdrożenie, promocję oraz obsługę logistyczną i administracyjną e-sklepów, niezależnie od ich wielkości i branży.

Dodatkowo klienci zyskują możliwość rozszerzenia zakresu współpracy o usługi z obszaru:

  • zarządzania dokumentami oraz back-office (ArchiDoc),
  • call i contact center, m.in. telefonicznej obsługi klienta i sprzedaży przez telefon (Voice Contact Center),
  • wykonania elementów identyfikacji wizualnej i reklamy outdoorowej (Galposter)

Rozbudowa kompetencji Outsourcing Experts od początku jest jednym z kluczowych filarów naszej strategii. Celem tych działań jest zaoferowanie klientom jak najbardziej kompleksowych i komplementarnych względem siebie usług outsourcingowych. Widzimy ogromny potencjał w rosnącym udziale sprzedaży internetowej w handlu detalicznym w Polsce, stąd prowadziliśmy poszukiwania partnera dysponującego najlepszym know-how rynkowym – powiedział Artur Wojtaszek, wiceprezes zarządu Outsourcing Experts SA i prezes zarządu Cursor SA, odpowiedzialny za transakcję. – Zespół Divante to specjaliści z ogromną wiedzą i licznymi sukcesami na dynamicznie rozwijającym się rynku e-commerce. Usługi tej spółki idealnie wpisują się w obraz rozwoju naszej oferty – dodaje.

Divante posiada wieloletnie i unikalne doświadczenie w prowadzeniu efektywnej sprzedaży online. W swojej ofercie posiada innowacyjne rozwiązania służące do kompleksowego zarządzania e-sklepem: od projektu i budowy, po jego obsługę i marketing. Wśród oferowanych przez spółkę usług znajdują się:

  • projektowanie serwisów e-commerce pod kątem usability;
  • wdrożenia uznanych platform e-commerce i narzędzi marketingowych, m.in. WellCommerce, Magento, PrestaShop;
  • zintegrowane działania reklamowe w internecie, opierające się na personalizowanym przekazie, e-mail marketingu i reklamie efektywnościowej;
  • kampanie i utrzymywanie komunikacji w social media oraz wsparcie działań w obszarze m-commerce;
  • badania potrzeb konsumentów, analizy wzajemnego oddziaływania różnych kanałów marketingu (ROPO);
  • działania wspierające, które obejmują bezpieczny hosting i migracje.

Do klientów spółki należą Intersport, Praktiker, TUI, ENERGA. W ostatnim czasie Divante zrealizowało wdrożenia e-sklepów m.in. dla sklepu Magdy Gessler – MG Home i firmy odzieżowej SOLAR.

Połączenie zasobów Outsourcing Experts i Divante to nowa jakość na polskim rynku usług biznesowych. Umożliwia nam dotarcie do nowych grup klientów oraz zaoferowanie szerszego wachlarza usług dotychczasowym partnerom. Transakcja ma charakter inwestycyjny. Pozyskane środki w znacznej części zostaną przeznaczone na rozwój firmy. Spółką Divante będą kierować dotychczasowi managerowie i zarząd, co gwarantuje stabilność współpracy z naszymi klientami – powiedział Tomasz Karwatka, prezes zarządu Divante Sp. z o.o.

W ramach synergii kompetencji spółek Divante i Cursor realizowane są już projekty dla dwóch klientów z sektora FMCG i energetycznego, a kolejne wdrożenie jest w trakcie przygotowania.

Outsourcing Experts powstał w maju 2011 roku z połączenia spółek Grupy kapitałowej ArchiDoc (ArchiDoc i Call One) ze spółkami należącymi do Funduszu Neo Investments (Cursor, Galposter, Voice Contact Center). Po włączeniu w struktury Grupy spółki Divante w jej skład wchodzi 5 firm, będących liderami na obsługiwanych rynkach.

Do najważniejszych klientów biznesowych Grupy Outsourcing Experts należą m.in.: Telekomunikacja Polska, Netia, Getin Noble Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Grupa PZU, Allianz, Aviva, Vattenfall, RWE, Tauron Polska Energia, Mars Polska, Johnson & Johnson, Kompania Piwowarska, Carrefour, Unilever.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu