Przejdź do treści

Check Point rewolucjonizuje monitorowanie bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami

Nowy produkt Compliance Software Blade firmy Check Point jest pierwszym zintegrowanym i zautomatyzowanym produktem służącym do automatycznego monitorowania zgodności systemów bezpieczeństwa z regulacjami.

Check Point® Software Technologies Ltd., światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu, zaprezentował właśnie nowy produkt Check Point Compliance Software Blade – zintegrowany moduł monitorujący w czasie rzeczywistym zgodność systemów bezpieczeństwa z wymogami prawnymi i regulacjami. Rozwiązanie wykorzystuje rozległą bazę na temat wymogów prawnych i regulacji oraz najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa IT. Compliance Software Blade sprawdza, czy polityki bezpieczeństwa są zgodne z ogólnoświatowymi standardami prawnymi oraz czy utrzymany jest odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu firma oszczędza czas niezbędny do wykonania audytu, poprawia jakość ochrony i redukuje koszty. Nowe rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z architekturą Software Blade i daje możliwość śledzenia informacji na temat stanu bram bezpieczeństwa Check Point oraz modułów Network Security Software Blades.

Wciąż rosnąca liczba regulacji prawnych oraz nowa fala skomplikowanych ataków hakerów niewątpliwie zmusza specjalistów bezpieczeństwa IT do dopasowania systemów do wymogów narzucanych z zewnątrz oraz utrzymania obecnych, wewnętrznych standardów. Compliance Software Blade firmy Check Point  znacznie ułatwia to zadanie dzięki przetłumaczeniu tysięcy skomplikowanych standardów i wymogów na łatwe do zrozumienia dobre praktyki z zakresu bezpieczeństwa. Nowe rozwiązanie na bieżąco monitoruje konfigurację polityk bezpieczeństwa ustawionych i proponuje odpowiednie zmiany na podstawie zbioru ponad 250 dobrych praktyk. Dzięki automatycznym raportom zgodności wykonanych w oparciu o najnowsze standardy, problem zarządzania zgodnością bezpieczeństwa z wymogami prawnymi oraz przygotowania do audytów bezpieczeństwa jest znacznie mniej czasochłonny.

“Check Point Compliance Software Blade jest jak druga para oczu dla administratorów IT oraz oficerów bezpieczeństwa – rejestruje wszelkie zmiany i informuje, gdy coś może spowodować brak zgodności z wymogami prawnymi. Najciekawszą funkcją systemu jest to, że proponuje zmiany w politykach bezpieczeństwa, dzięki którym można zmienić rozwiązania niezgodne z regulacjami. W konsekwencji prowadzi to do poprawy ogólnego bezpieczeństwa firmy”, mówi Tim Bulu, specjalista ds. bezpieczeństwa w University of South Florida Health. „Mogę spać spokojnie gdyż wiem, że mimo dynamicznych zmian w regulacjach prawnych, rozwiązanie firmy Check Point zawsze zagwarantuje pełną zgodność”.

„Obecnie od firm wymaga się aby ich rozwiązania bezpieczeństwa były zgodne z ogromną liczbą skomplikowanych regulacji, jednak nikt nie podaje jasnej informacji, jak tę zgodność uzyskać”, mówi Mati Ram, dyrektor ds. zgodności z wymogami i zarządzania ryzykiem w Check Point Software Technologies. „Compliance Software Blade znacznie upraszcza problem i klienci mogą wdrożyć polityki bezpieczeństwa w pełni zgodne z szeroką gamą ogólnoświatowych regulacji. Dodatkowo, co bardzo istotne, bezpieczeństwo sprowadzone jest do procesu biznesowego”.

SmartDashboard, czyli interfejs do zarządzania autorstwa Check Point, daje doskonałą widoczność na usługi bezpieczeństwa oraz ich zgodność z regulacjami prawnymi. Jednocześnie umożliwia ich łatwe konfigurowanie, dokumentowanie i raportowanie stanu zgodności ze standardami. Dzięki temu, że moduł jest w pełni zintegrowany z architekturą Software Blade Architecture firmy Check Point, każda zmiana w polityce bezpieczeństwa jest sprawdzana pod kątem regulacji prawnych. Dotyczy to zmian dokonanych na wszystkie moduły sieciowe Security Software Blades, włączając w to Firewall, IPS, Anti-Bot, DLP oraz Application Control. Rozwiązanie automatycznie wyświetla alarmy dotyczące zgodności, informując użytkownika o konsekwencjach dokonanych zmian, co jest o tyle ważne, że regulacje prawne stają się znacznie bardziej istotne w ogólnym procesie zarządzania bezpieczeństwem. Dodatkowo nowy moduł może być rozszerzony o funkcjonalności Governance, Risk and Compliance (GRC) poprzez wykorzystanie systemu easy2comply.

Dostępność

Compliance Software Blade jest dostępne od ręki za pośrednictwem ogólnoświatowej sieci partnerów sprzedaży firmy Check Point. Aby znaleźć jednego z dostawców, odwiedź: http://partners.us.checkpoint.com/partnerlocator/.