Dotknij Piersi

Studenckie Koło Naukowe Chirurgii Onkologicznej, Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne oraz Galeria Handlowa Madison w Gdańsku zapraszają na stoisko organizowane w GH Madison w ramach projektu Dotknij Piersi!Zasadniczym celem akcji jest zwiększenie świadomości mieszkanek miasta Gdańsk na temat raka piersi, a przede wszystkim jego profilaktyki. W ramach „Dotknij Piersi” organizowane są liczne wydarzenia mające na celu uświadamianie i szkolenie kobiet w związku z samobadaniem i samokontrolą nowotworową.

W dniu 16 marca (sobota), w godzinach od 11:00 do 19:00, w GH Madison można będzie uzyskać porady oraz rzeczowe informacje odnośnie poruszanego problemu. Wolontariusze będą uczyć jak poprawnie przeprowadzać samobadanie piersi na specjalistycznych fantomach, a na przygotowanych implantach będzie można sprawdzić umiejętność wykrywania guzków piersi.

Rak piersi jest jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych u kobiet w Polsce. Według danych prognostycznych co 14 Polka zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Nowotwory złośliwe są pierwszą przyczyną zgonów u kobiet do 65 roku życia w Polsce, a rak piersi jest pierwszą przyczyną zgonów u kobiet w wieku 40-55 lat.

Galeria Handlowa Madison znajduje się w samym centrum Gdańska. Jest dogodnie zlokalizowana,      w bezpośredniej bliskości Dworca Głównego PKP i dużego śródmiejskiego  węzła komunikacyjnego.  Liczy ponad 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych, które zostały dobrane do potrzeb i oczekiwań Gdańszczan. Galeria mieści także delikatesy spożywcze Bomi, wygodnie skomunikowane z podziemnym parkingiem oraz klub sportowy Gymasion. Na 3. piętrze galerii znajduje się Centrum Medyczne z gabinetami prywatnych lekarzy, jak i przychodnią Invicta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu