OPTeam S.A. największym dostawcą produktów HP w zakresie networking

Giełdowa spółka OPTeam S.A. została najlepszym partnerem HP w Polsce kategorii „Największy obrót w zakresie HP Networking 2012”. Równocześnie OPTeam S.A. wygenerował w zeszłym roku największy obrót w Europie pod względem sprzedaży przełączników sieciowych HP.

– Nagrodę zawdzięczamy przede wszystkim zaufaniu klientów, wysokim kompetencjom naszych konsultantów technicznych oraz skuteczności działania handlowców – podkreśla Andrzej Pelczar, prezes OPTeam S.A. – W ostatnich latach nasza firma zrealizowała wiele projektów w oparciu o dostawy produktów sieciowych oraz serwerów HP, zarówno do klientów z sektora publicznego, jak i prywatnego – dodaje.

Zamówione w HP przez OPTeam urządzenia trafiły do małych i średnich firm (głównie produkcyjnych), do sektora publicznego (szpitale, jednostki samorządowe, uczelnie) oraz przedsiębiorstw  zajmujących się dostawą energii i gazu.

Największym wdrożeniem zrealizowanym w oparciu o urządzenia HP była w 2012 r. realizacja umów z Uniwersytetem Przyrodniczo–Humanistycznym w Siedlcach. Dotyczyły one m.in. wyposażenia i uruchomienia dwóch serwerowni uczelnianych.

– To przedsięwzięcie było wyjątkowym wyzwaniem. W rekordowym czasie zaledwie 90 dni zrealizowaliśmy projekt dla największej uczelni w regionie, obejmujący utworzenie nowoczesnych data centers pracujących w oparciu o przełączniki sieciowe działające w technologii 10Gb/s., wyposażenie ich w sprzęt i oprogramowanie oraz przeprowadzenie wdrożenia  – mówi Tomasz Długosz, który kierował projektem. Kolejna umowa obejmowała dostarczenie telefonów IP oraz access pointów.

Potwierdzeniem wysokich kompetencji OPTeamu we współpracy z HP oraz odbiorcami końcowymi jej produktów jest także przyznany spółce status Gold HP Registered Networking Specialist – najwyższy status partnerski w tej kategorii.

Informacje o Spółce:

opteamOPTeam S.A. działa na rynku usług IT od 1988 r. Spółka jest producentem i integratorem specjalistycznych systemów informatycznych opartych o technologie kart elektronicznych. W obszarze działalności OPTeam S.A. znajduje się również dostarczanie i integracja zaawansowanych rozwiązań ICT związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem danych, budowa sieci teleinformatycznych, centrów przetwarzania danych oraz dostarczanie i wdrażanie systemów do zarządzania przedsiębiorstwami klasy ERP. Spółka specjalizuje się także w projektowaniu i budowie rozwiązań efektywnie wykorzystujących technologie internetowe oraz prowadzi działalność z zakresu integracji fiskalnych systemów sprzedaży.

Odbiorcami OPTeam S.A. są klienci instytucjonalni – przede wszystkim uczelnie wyższe i firmy z branży energetycznej (utilities), a także przedsiębiorstwa przemysłowe, m.in. z branży lotniczej oraz firmy handlowe i usługowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu