Real Boxing od jutra na Androidzie

Real BoxingTM, flagowy tytuł bydgoskiego developera Vivid Games, będzie od jutra dostępny na urządzenia mobilne wyposażone w system Android. Premiera gry w Google Play oraz NVidia Tegrazone poprzedzona była szeroką promocją m.in. na Mobile World Congress w Barcelonie oraz targach CeBIT w Hanowerze.

Android, to kolejna po iOS platforma, na której ukaże się gra Real Boxing. W przeciwieństwie do Apple iOS, Android jest platformą otwartą w związku z czym, możliwa jest wszechstronna współpraca z producentami sprzętu (np. NVidia Shield), operatorami sieci, czy też lokalnymi dystrybutorami. System ten – szczególnie w krajach azjatyckich jest większy i bardziej popularny niż iOS. – Dzięki zbudowanej w toku dotychczasowych działań marce oraz dużemu zaangażowaniu firmy NVidia, o grze Real Boxing głośno jest już przed premierą. Liczymy na duży sukces komercyjny. – podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Real Boxing w wersji na Android promowany był m.in. podczas targów niedawno zakończonego Mobile World Congress w Barcelonie, a także największych targów elektroniki użytkowej CeBIT w Hanowerze. Gra jest również jednym ze startowych tytułów nowej konsoli przenośnej NVidia Shield  – Real Boxing został zoptymalizowany dla urządzeń wyposażonych w procesor NVIDIA Tegra 4, aby wykorzystać do maksimum możliwości sprzętowe urządzeń mobilnych. Gra wykorzystana zostanie również w toku szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej konsoli Shield – kontynuuje Kościelny.

W najbliższym czasie ukaże się kolejna duża aktualizacja dla systemu Apple iOS, a na okres wakacyjny zaplanowana jest premiera gry dla platformy Sony PlayStation Vita, nad którą spółka pracuje wspólnie z Sony Entertainment Europe.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją najwyższej jakości gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. Wśród najbardziej znanych są m.in. seria Ski Jumping, FIM Speedway GP, Speedball 2 oraz największa i najdroższa dotychczasowa produkcja – Real Boxing. Gra dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android. W III kw. 2013 r. zadebiutuje na Sony PS Vita.  Real Boxing będzie również jednym z pierwszych tytułów na nowej konsoli NVidia Shield. W czerwcu 2012 r. Vivid Games S.A. z powodzeniem zadebiutował  na rynku NewConnect. W ubiegłym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 4,87  mln zł, spółka wypracowała 0,27 mln zł zysku netto. Wskaźnik EBITDA wyniósł 0,92 mln zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu